Co kupić do stacji?
prośba o radę
Karolu!
Twoja decyzja o kupnie FT-707, to bardzo dobra decyzja! TRX jest zgrabny, bo o małych gabarytach przy mocy 100W. Jest wersja QRP 10-watowa FT-707S, identycznie jak z FT-77. Są to urządzenia o maksymalnie prostej obsłudze i dające satysfakcję z pracy na nich nawet starszym stażem nadawcom(zwłaszcza niewybrednym). A jeśli go, jako przyjaciela pokochasz, to będziesz o niego dbał i nigdy Cię nie zawiedzie, bo nawet jak coś w nim wysiądzie, to jest on jednym z niewielu już urządzeń w pełni naprawialnym, a nawet odtwarzalnym. Mam doswiadczenia, że nawet najlepsi elektronicy(koledzy) wolą wziąć do naprawienia koledze uszkodzonego FT-707, czy FT-107M, niż Icom'a IC-756 lub podobny!
To tyle i nadmienię tylko, że jednak cenzor znów tu się pojawił i nie wypowiada się merytorycznie w temacie, tylko atakuje autorów postów. Szkoda, że niektórzy z forum robią arenę do walki i swoich popisów, a smutne jest to, że robia to bezkarnie mimo zapowiadanych przez admina sankcji! Pozdrawiam.