Icom 706mk2g czy jest wart kupna, czy to faktycznie szumofon itd.
Interesuje mnie głównie praca na KF-ie dodatkowo 2m/70cm (QSO przez satelity i z alpha :)
Troszkę tu sprostuję:
IC746PRO=IC7400 Różnice pomiędzy radiami są i dotyczą
IC746PRO na rynek USA nie posiada tonu przemiennikowego 1750
co do awarii owszem tak ICOM nie dopatrzył i był problem z nadmiernym grzaniem się draivera skutkujący jego uszkodzeniem .Problem łatwy do usunięcia należy odpowiednio zmniejszyć wartości prąd sterujących oraz dla pewności dołożyć radiator, na ten temat sporo pisze Marek SP8WQX
Awarie dotyczyły również w pierwszych modelach serii PRO podświetlenia wyświetlacza które padało.
i tu również można zaradzić zainteresowani znajdą wszystko w necie.
IC7400 jest pozbawiony tych wad , a jako TRX wykonywany na rynek europejski ma ton 1750.
IC746 to bardzo dobre radio ale należy pamiętać o tym że , aby w pełni cieszyć się możliwościami trzeba do środka wsadzić odpowiednie filtry.No i tutaj wypada skalkulować czy nam się to opłaca , bo cena 746 wraz z kompletem filtrów nie będzie niższa niż 746PRO z wprowadzonymi modyfikacjami.
Ważne co poniektórzy nie widzą radia są dość wrażliwe na bark uziemienia co może skutkować uszkodzeniami.

Krzysztof SQ8NGV