Prezydium PZK rozdaje majątek PZK
Tak dla jasności to reprezentacje HQ w zawodach HQ to reprezentacje organizacji zrzeszonych w IARU a nie reprezentacje kraju.

To cytat z postu sp5uhw, ja tego nie napisałem tylko zacytowałem naszego "guru" prawnego rodem z miasta Otwocka. Tak gwoli formalności.
Andrzeju SP6ENO. Myślę że taka sytuacja w ZHP byłaby możliwa.Ale nie ma takiej potrzeby i chęci . Przykładem są klubu harcerskie. W większości z nich harcerze, instruktorzy to tylko mała część. Większość członków tych klubów obecnie nigdy harcerzami nie była. Nie złożyła przyżeczenia.Owszem płacą składki ZHP i tyle. Bardziej interesuje ich sama łączność i krótkofalarstwo. Mimo to ZHP wspiera takie kluby (przynajmniej nasz hufiec SP6ZDA wspiera) a my dajemy w zamian coś od siebie dla hufca, chorągwi, ZHP. Podobna relacja występuje miedzy PZK a SN0HQ. Korzyści są obopólne. Czy naprawdę wszystko musi być formalnie, za pomocą jakiś umów zatwierdzane? Czy nie wystarczy że SN0HQ do grupa członków PZK, chcąca nas reprezentować w zawodach oraz szkoląca operatorów na najwyższym poziomie?! Dla mnie to dużo. Szczególnie że robią to bardzo dobrze! Uchwałę prezydium dotyczącą rozdziału R-140 tek zawsze może zmienić ZG PZK. Niech ktoś złoży wniosek pod obrady.Ja tego nie zrobię, bo mi te reguły rozdziału odpowiadają. Cieszę się iż PZK potrafiło w końcu wydębić z MON-u coś konkretnego i zasila ten sprzęt kluby i inne stacje szkolące aktywnie operatorów . Zresztą taki wniosek i tak nie przejdzie.
73 Marek sp6nic