Prezydium PZK rozdaje majątek PZK
Tak dla jasności to reprezentacje HQ w zawodach HQ to reprezentacje organizacji zrzeszonych w IARU a nie reprezentacje kraju.

Czyli jest to reprezentacja PZK ! A co za tym idzie również krótkofalarska reprezentacja SP czyli Polski. To ze SKPO czy też SSR Makulatura nie wystawia swoich reprezentacji wynika z ich marginalnego znaczenia dla czegokolwiek związanego z krótkofalarstwem w SP. SN0HQ grupuje zarówno operatorów z ogromnym doświadczeniem jak również sporo osób szkolących się w temacie contestingu. Mających chęci do pracy zespołowej, zacięcie, ambicje.
W działalność SN0HQ zaangażowanych jest ponad 200 osób. Jest to więc znacząca liczba w skali związku a rola popularyzatorska, propagandowa jest ogromna!Do tego dochodzą jeszcze wyniki tego zespołu. Od lat SN0HQ zajmuje czołowe miejsca. Walczy jak równy z równym z reprezentacjami krajów o znacznie wyższym potencjale krótkofalarskim, technicznym niż my. SN0HQ to nie tylko jedne zawody w roku. To ciągła praca w różnego rodzaju zawodach, ciągłe modernizowanie stacji, ciągłe szkolenia nowych operatorów. świetnym przykładem jest tu stacja SN6Z, własność Romana SP6RZ. W każdych większych zawodach startuje na niej kilku młodszych stażem operatorów. Mają okazję poznać pracę na dobrych antenach, nowoczesnym sprzęcie i powalczyć jak równy z równym z najlepszymi w świecie czy tez europie.Rachunki za prąd, płacone po każdych zawodach przez Romana SP6RZ pozwalają na zakup "ręczniaka" co najmniej!wesoły O innych kosztach utrzymania tej stacji nie wspomnę! Takich stacji w SP jest kilkanaście! Żadne formalne powiązania z PZK nie są potrzebne bo ten zespół to integralna częśc PZK. To wszystko co robi SN0HQ jest zapisane w statucie PZK. A zadaniem związku jest wspieranie tej działalności. Co też czyni.
73 Marek sp6nic