Logger32 nowa wersja
Znów pojawiła sie kolejna wersja Loggera32 :)
Używam obecnie wersji 3.31, którą zainstalowałem po Waszych uwagach, że są problemy. Zarówno poprzednia 3.30 jak i obecna działają bez zastrzeżeń.
Nie wypowiadam się na temat rotora bo nie używam. W nowej wersji jest jednak wskazówka, że sterownik do rotora został przebudowany i wymaga ponownej konfiguracji!
Działał i działa z QRZ.com poprzez program QRZHTTPLookup w wersji 1.4.5. Nie są potrzebne żadne hasła ani konta ponieważ dane pobierane są bezpośrednio ze strony WWW – działa jak automatyczna przeglądarka, sprawdza znak i udostępnia dane do Loggera.
Mam też od dawna podpięty program CheckCall, który sprawdza czy znak jest obsługiwany przez biuro PZK oraz jak wysłać kartę. Dzięki Markowi SP7DQR są dostępne aktualne dane o polskich stacjach. Super sprawa a opisy można znaleźć na stronie Marka.
Nie jest prawdą, że każda aktualizacja to problem. Używam Loggera od kilku lat i aktualizuje od kilku lat. Może raz mi się zdarzyło, że po update pojawiły się jakiś utrudnienia. Wtedy wystarczy wrócić do poprzedniej wersji i jest po kłopocie, nie ma co robić z tego tragedii.
Generalnie proponuję przy aktualizacjach zastosować kilka prostych kroków.
- Jak pojawi się aktualizacja trzeba poczekać kilka dni z instalacją. Jeśli są w niej poważne błędy to autor z pewnością już o tym wie i robi szybko poprawkę. Chyba że ktoś lubi eksperymentować i sam chce poinformować autora o swoich spostrzeżeniach. wesoły
- Przed instalacją zawsze trzeba zrobić Spakuj log i Spakuj pliki użytkownika. Dobrze również wyeksportować log do ADIF. Ja dodatkowo kopiuję cały katalog Logger32 na inny dysk lub do innego katalogu. Jeśli coś się stanie przy instalacji wgrywam kopię katalogu Logger32 ponownie do Program Files i jest po problemie.
- Trzeba też zastanowić się czy potrzebuję bezwzględnie nową wersję. W pobranych ze strony aktualizacjach „lgr32upgradexxx.zip” jest zawsze plik „Changes.txt”, który zawiera informację co zostało zmienione w nowej wersji. Jeśli są to zmiany, które mnie nie dotyczą (np. rotor, którego nie używam ) to nie ma sensu aby je instalować. Można spokojnie poczekać na wersję, która wniesie coś istotnego do wykorzystywanych funkcjonalności.
Podsumowując, ja jestem z programu zadowolony. Nigdy nie ma oprogramowania idealnego i wolnego od wad a trzeba pamiętać, że jest software nie komercyjny, darmowy
Nie namawiam nikogo do używania bezwzględnie Loggera32, każdy stosuje to co mu odpowiada, ale uważam, że jest o pozycja warta uwagi.
Może trochę przydługo napisałem ale myślę, że tych kilka uwag może być pomocne dla niektórych użytkowników.


  PRZEJDŹ NA FORUM