Ciekawostki
Ciekawe Nowinki, wrzucajcie jak coś macie
Spoko1 , Sam napisałeś , że masz 32" , która bierze 150W a kolegi plazma 350W - tylko założę się , że kolegi plazma nie ma 32" a znacznie więcej i już siłą rzeczy będzie pobierać więcej prądu . Jeżeli zależy na prądzie trzeba brać LED-a . "Fachowców" obserwuję codziennie , przeważnie rodzina na zakupy bierze takiego "znajomgeo" co na wszystkim się zna - W takim przypadku podchodząc do klientów i oferując pomoc zawsze jest się "ściętemu " tekstem , "my wiemy co chcemy", "poradzimy sobie bez Pana pomocy" - przecież oni mają fachowca. Nie ukrywam ,że w tym momencie dusza się raduje jak takie osoby wybierają najgorszy z możliwych modeli ( ale to zawsze tak jest , nie trzeba być wróżką , jest "fachowiec" - najgorszy model sprzedany). Podstawowe kryteria wyboru :
Kontrast: najlepiej 2000000:1 a im więcej tym lepiej, musi być gniazdo USB i podłączenie do komputera (TV kupowany dla babci 70-letniej, która tylko jedynkę ogląda), prąd jak najniższy pobór prądu (klient kupuje TV LED tylko dlatego ,że 40W mniej prądu pobiera w ciągu godziny -płaci 400zł więcej niż za identyczny parametrami TV LCD, prosta kalkulacja przy 8h dziennie oglądania TV różnica w rachunku to około 70zł w ciągu roku , czyli w takim przypadku dopiero po sześciu latach telewizor LED zaczy zarabiać na siebie .
spoko1 pocieszę Cię , to że Twój TV ma napisane z tyłu na naklejce 150W nie oznacza , że tyle pobiera , zapewne jego pobór wynosi około 100-120W (zależy od ustawień i rodzaju wyświetlanego obrazu) wartość podana na tabliczce jest wartością maksymalną.


  PRZEJDŹ NA FORUM