Ciekawostki
Ciekawe Nowinki, wrzucajcie jak coś macie
Szanowny Spoko1, widac na pierwszy rzut oka nie jestes asem techniki. To nie jest tak jak sie Tobie wydaje. Telewizory LCD pobieraja energie zawsze taka sama (enerdia zuzywana na "back light" czyli mowiac po polsku podswietlenie ekranu wykonane zaleznie od modelu, albo przez zestaw specjalnych lamp jarzeniowych, albo matryce LED), natomiast w telewizorach Plazmowych, energie pobierana zalezna jest od jasnosci obrazy, tym samym srednia energia pobrana przez PDP czesto wychodzi znacznei nizsza niz w telewizorach LCD.
cytat:
"O tym, że telewizor plazmowy, mimo nominalnie większego poboru mocy, zużywa faktycznie, w czasie wyświetlanie filmu, mniej więcej tyle samo energii co porównywalny gabarytowo LCD TV, wiemy od dawna. Portal CNET, by zamknąć w końcu dyskusję na temat poboru mocy przez różne płaskie wyświetlacze, poddał pomiarom testowym aż 54 HDTV. Test polegał na pomiarze poboru mocy urządzeń pracujących w cyklu: 8 godzin świecenia i 16 godzin w pozycji stand-by. Wyniki jakie uzyskano są ciekawe, ale, jak pisałem na początku, nas, nie zaskoczyły. Okazało się np., że 65 calowy LCD TV firmy Sharp zużył w teście 600W energii, co okazało się rezultatem gorszym niż uzyskany przez wszystkie telewizory plazmowe o podobnej wielkości ekranu, mające realny pobór mocy około 500W.
W końcowym wniosku możemy przeczytać, że najważniejszym parametrem mającym wpływ na pobór mocy jest wielkość ekranu, a najbardziej oszczędnymi urządzeniami wizyjnymi z płaskimi ekranami są telewizory tylnoprojekcyjne."

Tak wiec Przyjacielu Spoko1, moze najpierw przedyskujtu z samym soba, badz osoba kompetentna, to co chcesz napisac. Pomysl czy aby napewno zabierasz glos w temacie w ktorym rzeczywiscie masz cos do powiedzenia. Nie miej urazy prosze Cie, szanuje Cie jak kazdego uzytkownika tego forum, jednak nie znosze ignoranckich wypowiedzi, nie majacych nic wspolnego z prawda albo chocby z obiektywnym podejsicem do tematu.


  PRZEJDŹ NA FORUM