Balon z Leszna k/Warszawy 18.11.2020r.
Środa 10:00 LT, APRS 70cm
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie we współpracy ze stowarzyszeniem "Specjalsteam" organizują:

Projekt mikroKOSMOS zakłada sondowanie stratosfery ziemskiej na wysokości ok. 30-35 kilometrów za pomocą profesjonalnego balonu meteorologicznego z ładunkiem bazowym 🚀,🛰,

Start rozpocznie się w dniu 18 listopada 2020 r. o godz. 09:00 (rozpoczęcie wydarzenia) i puszczenie balonu o godz. 10:00 z terenu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie - witaj kosmiczna przygodo! Projekt zakłada budowę konstrukcji balonowej opartej na: balonie stratosferycznym, który osiągnie średnicę 10 metrów na wysokości ok. 30 km, spadochronie o udźwigu do 2 kg, ładunku bazowym złożonym z trackera GPS-GSM oraz systemu radiowego APRS . Dodatkowo cała misja będzie nagrywana z powietrza kamerą 360 stopni. Opiekunowie projektu będą zdalnie nadzorować przebieg lotu, a następnie po przebiciu balonu na wysokości około 30-35 km - gdy ładunek zacznie opadać na spadochronie – grupa kontrolerów lotu zamieni się w grupę poszukiwawczą. Celem będzie odszukanie ładunku bazowego i zebranie danych misji.

W ładunku bazowym poza aparaturą znajdą się pamiątkowe odznaczenia z okazji 50-lecia istnienia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. płk. Jerzego Strzałkowskiego w Lesznie 🎖,

Sponsorzy i partnerzy:
Powiat Warszawski Zachodni
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie
Stowarzyszenie "Między Wisłą a Kampinosem"
Atlantic Domki Campingowe
NZOZ Medicor

Tyle od organizatora.

Pozostałe informacje są w trakcie uzgadniania z organizatorem.
Nie wiadomo jeszcze pod jakim znakiem będzie ten lot jeśli chodzi o stronę radiową.

Jeśli będzie RTTY to 437.600 MHz 150/540 7N1 (na wszelki wypadek zgłosiłem do habhub).
Jeśli będzie SSTV/DSSTV z obrazkami na tę okoliczność to 144.500 MHz

Ładunek oczywiście do odzyskania.

Niestety środek tygodnia - organizator wybrał taki termin.
Koledzy którzy pracują zdalnie lub dysponują czasem w tych godzinach będą mogli śledzić ewentualne RTTY.

Gdy będę wiedział coś więcej - poinformuję.