AKCJA NIEPOSŁUSZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO - zgłoszenie
Nie zgadzam się na degradacje zdrowego rozsądku.
Arku,
propozycja pisma jest generalnie Okey. Czy ono przyniesie jakiś skutek, to inna sprawa. Pan Minister i osoby z jego „świty” dostali dużo więcej i jeszcze trochę konkretnych argumentów. Skutek tego jest taki jaki widzimy. Argumenty społeczne praktycznie nie mają żadnego znaczenia, jesteśmy nie zauważalni w skali kraju. Prowadzimy bardzo mało działalności na zewnątrz i to bardzo lokalnie. MŚ ma natomiast kilka istotnych argumentów, powiedzmy technicznych i nie bardzo jest szansa wykazać, że to nie prawda.
Chcę powiedzieć, że każde kolejne wystąpienie może tylko pomóc, jak nie zmienić obecny stan to może chociaż nie zaostrzać wymagań w przyszłości. Szkoda tylko, że kilka lat temu, jak ten problem się rodził nie było chętnych do zajęcia się nim w takiej skali jak próbuje się obecnie mówić a może i zrobić. No cóż kolejny raz, mądry Polak po szkodzie.
Teraz ogólnie w temacie informacji, jedno zdanie nt. modułu 30 min. Po wielu latach badań tematu i pomiarów ARRL dopracował procedurę dotyczącą stacji amatorskich. Są w niej dwa moduły 6 minutowy i 30 minutowy. Bez wnikania w szczegóły, powiem tylko, że nie chodzi to wcale o ciągłą pracę przez 24 godziny, ale o ładunek energii skumulowany w jednostce czasu. W moim arkuszu przyjąłem 30 min ponieważ odpowiada on terenowi jaki analizujemy.