AKCJA NIEPOSŁUSZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO - zgłoszenie
Nie zgadzam się na degradacje zdrowego rozsądku.
Witam,

Z nadzieją, że Kolega sq9ddl nie będzie miał nic przeciw proponuję wersję alfa tekstu Petycji, jaka została by opracowana i doszlifowana przez społeczność Forum i w efekcie skierowana do Ministerstwa Infrastruktury. Nie wiem na ile to możliwe można taki projekt "zawiesić" w stosownym miejscu Forum a osoba upoważniona (ze specjalnym dostępem Administratora) dokonywała by zmian stosownie do spływających propozycji i poprawek.
Tekst jest niezdarny i ma wiele defektów merytorycznych i stylistycznych, jest jedynie propozycją do rozważenia.
Może tą drogą uda się spowodować zmiany w prawie na bardziej korzystne dla amatorów krótkofalarstwa a złożone podpisy pod petycją poświadczą rangę podnoszonego problemu.
Jeżeli sprawa jest niedorzeczna proszę bez "bicia niepotrzebnej piany" o szybkie wypowiedzi i odrzucenie "pomysłu".

Proponowany tekst:

Ministerstwo Infrastruktury
ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa
ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa

Departament Telekomunikacji

ZBIOROWA PETYCJA
POLSKIEGO ŚRODOWISKA KRÓTKOFALARSKIEGO
SKUPIONEGO PRZY ....

Szanowny Panie Ministrze,

Środowisko Krótkofalowców w obliczu przepisów prawa Dziennik Ustaw z 2010 r. Nr 130 poz. 879 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA1)z dnia 2 lipca 2010 r.w sprawie zgłoszenia instalacji wytwarzających pola elektromagnetycznezwraca się do Pana Ministra ze zbiorową petycją Społeczności Krótkofalowców skupionych przy SP7...z apelem o ponowne przeanalizowanie przepisów prawa, które wejdzie z mocą obowiązującą z dniem 1 lipca 2011 r.
Nasz głos, to głos ..... czynnych członków, posiadających licencje, oraz ..... sympatyków, którzy przyłączają się do zbiorowego protestu.
W cytowanym Rozporządzeniu, nas amatorów zrównano w obowiązkach jak nadawców komercyjnych, co jest całkowicie niezgodne z rzeczywistym wykorzystaniem eteru i stosowanymi mocami.
Inny jest też rodzaj działalności amatorskiej, jest niezarobkowy i służy głównie celom politechnizacji społeczeństwa i osobistej satysfakcji z uprawianego hobby.
W 80-letniej historii Polskiego Krótkofalarstwa radioamatorzy niejednokrotnie przyłączali się do szeregu akcji na rzecz Polskich Obywateli i Społeczności Międzynarodowej.
Ich udział w sytuacjach kryzysowych, takich jak klęski powodzi i inne klęski żywiołowe to wymowny przykład służby pełnionej w Państwie Obywatelskim.
Dzisiaj, przytoczone przepisy prawa stanowią istotną przeszkodę na drodze rozwijania tej pożytecznej działalności obywatelskiej. Spełnienie warunków wynikających z mocy przepisów
może okazać się niemożliwym do spełnienia przez amatorów. Nasza działalność nie stanowi szkody dla środowiska w takim zakresie, jak się nam przypisuje, a nasze stacje są w ciągłej
modyfikacji laboratoryjnej i w zakresie opisamym zezwoleniem prowadzone są eksperymenty z udziałem sprzętu i anten spełniających określone wymogi techniczne.
Zwracamy się zatem o przeanalizowanie wydanych przepisów i uwzględnienie naszych racji i postulatów.

Podpisy osób zwracających się z powyższą petycją.

Pozdrawiam, Arek