Zgłoszenie instalacji antenowej
Tomasz OM SP5NVX,
Bardzo przepraszam, ale po powtórnym przeczytaniu wypisu z Ustawy w dalszym ciągu czuję się skołowany.

"[1] dla małych mocy (poniżej 15 W EIRP [2]) piszemy pismo przewodnie "oświadczam, że moja instalacja nie wytw. mocy pow. 15 W EIRP" w temacie [2], a odpowiedni formularz [1] wysyłamy z analizą instalacji".

"instalacjami radiokomunikacyjnymi, radionawigacyjnymi lub radiolokacyjnymi, emitującymi pola elektromagnetyczne, których równoważna moc promieniowana izotropowo wynosi nie mniej niż 15 W, emitującymi pola elektromagnetyczne o częstotliwościach od 30 kHz do 300 GHz, są obowiązani do wykonania pomiarów poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku".

Posiadam TRX TenTec Argonaut QRP 5W input, a zmierzony output wynosi 2W, Stosując mojej konstrukcji antenę 2 el. Delta z analizy wynika, że równoważna moc promieniowana izotropowo wynosi znacznie mniej niż 15 W

Proszę o jednoznaczne potwierdzenie, że przy takich warunkach nie muszę nic zgłaszać i o tyle zaoszczędzę dodatkowej pracy administracji państwowej.

Nie czytałem w Ustawie, abym musiał dokonać zgłoszenia, że moja instalacją promieniuję poniżej 15 W EIRP i nie jestem wielbłądem bardzo szczęśliwy

Serdecznie pozdrawiam życząc udanego opracowania wymaganego zgłoszenia o uniwersalnym zastosowaniu z którego wielu hamsów chętnie skorzysta.
VY 73! Julian SP3PL