Synteza PLL 2m do Radmora 3031
szukam rozwiązań układowych...
Witam

Kiedyś dostałem od znajomego dwa Radmory 3031 i pomyślałem sobie, że trzeba było by spróbować zamontować tam jakąś syntezę PLL i przystosować je do pracy na 2m. Jeden z nich ma już wbudowaną (SP6HUK,stara wersja v1.0 na uC 8749), ale niestety chyba się program wysypał bo pokazuje bzdury na wyświetlaczu i synteza nie działa.

Aktualnie jestem na etapie składania modułu syntezy opracowanego przez kolegę SQ1FTB ( http://sq1ftb.n12.pl/articles.php?article_id=8). Projekt ciekawy, ale niestety krok tylko 25kHz. W związku z tym mam pytanie - czy ktoś z Was wie, gdzie mógłbym znaleźć schemat jakiegoś rozwiązania, w którym synteza miała by krok przestrajania 12,5kHz ?

Synteza "łódzka" i SP6HUK odpada, brak oprogramowania do procesora, a w tym wypadku urządzenia komercyjne mnie naprawdę nie interesują. Wolałbym również klasyczne rozwiązania, na układach scalonych, które skąś można wygrzebać. Rozwiązania na DDS też ciekawe, ale póki co koszty spore i nie warto jest tego ładować do tego sprzętu.

Co do zaprojektowania własnego układu, to o ile pewnie od strony programowej myślę, że nie miałbym wielkiego problemu, o tyle od strony w.cz. już tak, bo z takimi układami na razie mało pracowałem. Szkoda znowu rozbijać te radia dla filtra i kilku elementów, nawet jakby miały pracować jako RX. Póki co zostaję przy rozwiązaniu SQ1FTB. Chyba że Koledzy coś doradzą.

PS. LM7001 nie da rady zmusić do pracy z 12,5kHz przez zmianę o połowę częstotliwości rezonatora, jak to jest możliwe przy niektórych innych układach. Szkoda, bo wala mi się kilka tych układów.

PS2. Szukam też rozwiązania miniaturowej przetwornicy z -24V na +5...+12V do zasilania takiej syntezy, którą można by umieścić wewnątrz radia czy zasilacza.