Long Wire / End Fed - różnice
Śruby do zawieszenia, to najmniejszy rozmiar, jaki udało mi się kupić w sklepie metalowym w mojej okolicy...

Usunąłem śruby, ułożyłem inaczej przewód do zacisku anteny (odpiąłem od zacisku), wyjąłem rdzeń z obudowy (odsunąłem od zacisków). Nie miało to praktycznie żadnego wpływu na pokazane wcześniej charakterystyki. Będę więc próbował nawinąć transformator jeszcze raz. Dokładniej owijając rdzeń i robiąc bardziej ścisłe uzwojenia.

Marku, bardzo dziękuję za pomoc. Ale mam jeszcze pytanie, do liczenia uzwojeń. Wziąłem zdjęcie Twojego transformatora znalezione w innym miejscu w Internecie i ponumerowałem zwoje (liczone jako pełne okrążenie rdzenia). Brakuje mi jednego zwoju - gdzie robię błąd w liczeniu? Zdjęcie z numeracją zwojów poniżej. Na czerwono uzwojenie pierwotne, na zielono wtórne.

Co do zakupu anteny w sklepie - napisałem do firmy, w której pracuje SQ5OVK. Nie dostałem odpowiedzi na temat charakterystyk produkowane przez nich anteny, ale tym bardziej mi miło, że kolega pomaga osobie wykonującej antenę samodzielnie. Całkowicie rozumiem, że ktoś może chcieć kupić antenę. Jeśli ktoś nie ma w domu wiertarki czy lutownicy, to jej kupowanie aby zrobić jedną antenę mija się z celem. Podobnie jak ktoś ma dwójkę dzieci (jak ja), to jej wykonanie może chwilkę zająć, gdyż dzieci nie zawsze pozwalają zrealizować plan wesoły