egzamin - zakres wiedzy
To o czym piszesz to i tak zalążek wiedzy elektrotechnicznej na temat krótkofalarstwa i urządzeń radiowych. Ale moim zdanie jest to niezbedne, bo co z tego że będziesz miał licencję, a nie będziesz nawet wiedział gdzie podłączyć w trx-e antenę lub podłączysz przewody zasilające zamiast do zasilacza to do gniazdka? jęzor

Nie przesadzaj, nie ta takich osób, teraz mamy już XXI wiek i takie rzeczy to nawet dzieci w przedszkolu wiedzą.

Zdecydowanie popieram wiedzę na temat instalacji antenowych, ich dopasowania i strojenia, bo niestety każdy amator bez tej wiedzy może wprowadzać do eteru sieczkę oraz zniszczyć sprzęt.

To wszystko wzięło się z tego, że kiedyś nie było tak łatwo kupić transceiver i trzeba było sobie samemu taki polutować i większość jak nie wszyscy "starzy" krótkofalowcy to również znakomici elektronicy.

Piszesz że minęły te czasy i prawdę mówisz, teraz ingerencja we współczesny sprzęt jest zdecydowanie niewskazana bez fachowej wiedzy i odpowiedniego sprzętu.