Akumulator - wydruk 3D/ forma.
    sp5iou pisze:

Postanowiłem nauczyć się Fusion360, nie tylko do druku 3D.
    Natknąłem się na Bardzo fajny tutorial do Fusion360. Kilkadziesiąt odcinków i powstają nowe.
    Chłopak pokazuje i objaśnia w sposób bardzo przystępny zarówno podstawy, jak i przykłady modelowania obiektów, które nie są takie oczywiste do namalowania.
    W jednym z odcinków jest mowa o ograniczeniach licencyjnych, wprowadzonych od 1 października b.r, nie są jakieś tragiczne dla takich naszych hobbystycznych zastosowań.
    Ale jedna jest dobra wiadomość, Licencja Edukacyjna niema ograniczeń. Jest dostępna na rok dla uczniów, jak i dla tych co kogoś uczą.
    Dostałem taką licencję zeznając, zresztą zgodnie z prawdą, że uczę młodzież w ramach zajęć klubowych.
    Licencję można przedłużać, jeśli nadal się jest uczniem / studentem, lub uczy się innych.

Fusion360 jest naprawdę super. Już się przestawiam z openscada, bo widzę że to co myślałem że jest openscad a niema w Fusion – jest i to chyba nawet lepiej.
    Mam na myśli parametryzację w postaci zmiennych i zależności matematycznych miedzy nimi, oraz import obiektów zamodelowanych w innych programach, a konkretnie import *stl
    W fusion360 działa to świetnie i można zrobić konwersję stl na „body”, czyli bryłę do obrabiania w fusion360.

Widzę, że się rozwijasz - bardzo mnie to cieszy! bardzo szczęśliwy
Ja z openscad przeskoczyłem na freecad. Na moje potrzeby całkowicie wystarcza, a jest jednak szybszy w modelowaniu od openscada.