Kto jest uprawniony do nadawania na 27,555MHz?
Zamiast nabzdyczać się niemiłosiernie, zastanowiłbym się nad szkodliwością tego zjawiska. CB-iści (tak, CB-iści) z trzech piątek w jakiś sposób starają się rozwijać. Zaraz usłyszę że mogli udać się do klubu krótkofalarskiego, ale z własnego doświadczenia wiem że to środowisko jest dość hermetyczne i nowy może się odbić jak od ściany. Więc CB-ista rozwija się tak ja potrafi, czerpiąc z materiałów jakie wpadną mu w ręce. Często z większym zaangażowaniem niż nie jeden HAM's. Jaka jest tego szkodliwość? Rozumiem że lepiej będzie gdy w/w osobnik pójdzie na wiejską potańcówkę ze sztachetą lub siądzie pod budką z browarem w łapce. Skoro ustawodawca nie napina się na wyłapywanie "piratów" od kilkudziesięciu lat, to widocznie widzi w tym jednak coś dobrego. I nie tylko u nas, ale również w tych ponad 300 dywizjach na świecie.
Nie demonizowałbym więc problemu, tylko raczej starał się zdobywać co lepszych na potrzeby krótkofalowców w SP. pan zielony

A tak btw.:

U nas przyznana jest jedna "czterdziestka" i to w "0", zwana potocznie "podstawą", i na tym koniec.

Jeśli ktoś mi przedstawi jakiś przepis dotyczący rastru zerowego, będę ogromnie wdzięczny. Szukam od dłuższego czasu ale może słabo szukam.