Kto jest uprawniony do nadawania na 27,555MHz?
Monitorów pirackich jest mnóstwo.27,555 Alfa Tango,26,435 Echo Echo to 2 najbardziej znane.I wszystko jasne,tylko po co bicie piany,jak większość KF tam było lub bywa? Mam karty QSL z tych częstotliwości ze znakami KF,bo koledzy innych nie mieli.Uważam że to dobra szkoła przyszłego krótkofalarstwa.Szkoła zachowania na pasmach.Wiem że koledzy napiszą że gwizdy i Włosi ze swoim echem itd.Tylko gwarantuję,że wytrawny CB-ista nie zareaguje na słowo brek w USB,nie wpuści kolegi-czekaj bo mam tu jeszcze sąsiada ,spróbuj czy doleci.Wiele wiele innych kwestii.Nie wypieram się takich łączności i nigdy nie będę.Inne stwierdzenia w 90% są obłudą i fałszem.Najbardziej śmieszą mnie koledzy ,którzy do cymbała-bez ironii-się nie przyznają.Bądźmy szczerzy ,albo milczmy.
Mam kolegę który wprowadzał mnie w ten świat i mówił -zrób połowę łączności,ale z klasą.To jest moje motto.Dlatego brzydzę się bezsensownym kłamstwem.
KF jestem krótko,na razie nie gadam, nawet nie mam z czego -spoko ,jeszcze chwilę.Ale sporo słucham i pewne zachowania mnie śmieszą.Apeluję o szczerość w swoich wypowiedziach.
Co do głównego pytania-kolega otrzymał wyczerpujące odpowiedzi.
Pozdrawiam Jacek