Yaesu FT-2000 E/D
Witam,nie rozpisywałem się, ponieważ to wszystko jest na str AC0C Jeff-a, który jest animatorem tej produkcji. Inne dodatkowe opinie, można zobaczyć po wpisaniu w GOOGLE - "NS roofing filter". Pomimo tego rozwinę trochę swoją wypowiedź.
1. Można nabyć u AC0C www.ac0c.com - zakładka "FT2K Roofing Filters" na dole str "Filter Ordering Information".Po wejściu, można zamówić. Różne formy płatności. Ja wybrałem PayPal.Teraz kosztuje 322,80$,mnie kosztowało mniej=teraz są większe koszty przesyłki.
Na realizacje czekałem chyba 3 miesiące. Przesyłka ok. 14 dni,"ichnią" pocztą, czyli UPSP(priorytet).
2. Zamontowałem sam. około 1-2 godz,bardzo powolnej,ostrożnej pracy Bardzo Leciwego Papcia (wszystko takie małe zrobiło się od czasu SP5WW a wzrok....HI).Lampa stołowa z lupą,dobra lutownica i na monitorze PC, otwarta str AC0C z instrukcją montażu (krok po kroku)zakładka "FT2000 Filter Installation".
Trzeba przeciąć jedną ścieżkę i usunąć 1zworę,następnie podlutować załączony kabel koncentryczny do filtru (plus 2 elementy)a drugie końce do płyty trx. Wszystkie potrzebne elementy są razem z filtrem.
3. Po włączeniu trx, już słychać, że to działa. Do tej pory przełączanie R.FLT, 3 kHz na 6kHz,nie było żadnej różnicy i było w obydwu pozycjach przełącznika = 6kHz, na słuch i na "wodospadzie" jakiegokolwiek programu do odbioru emisjii poprzez kartę dzwiękową w przyłączonym PC.
Po zamontowaniu nowego filtru, "widać, słychać i czuć". Na "wodospadzie" widać wyraźne ograniczanie filru, tak jak deklaruje AC0C i teraz jest od 300Hz do 2,4kHz (-6dB)w pozycji 3kHz w trx.
Na słuch: stacje (SSB)oddalone poza tą freq nie dokuczają.Również nie mają wpływu na ARW(AGC),lepiej działa DNF,DNR odbiornika z tego samego powodu jak wyżej.
A gdy ktoś chce słuchać HiFi SSB, to ma jeszcze filtr 6 kHz, chociaż w pozycji filtru 3kHz, ta opcja emisji brzmi czytelniej i bardziej po ludzku, chociażby dlatego, że filtr obcina to,co zostało, nadmiernie uwypuklone, od strony niskich freq. Poprawia to, co zostało zepsute.
Rownież na cw zauważam dużą poprawę pracy odbiornika, szczególnie po przełączeniu CONTUR w specializowane parametry odbiornika do cw(dłużej przytrzymany CONTUR).S-metr zbliżony do 3,a na ucho 9. Stacja cw jest lub jej nie ma.
Szczególnie zalety zauważalne i bardzo pomocne są podczas pracy w zawodach, gdzie jest tłok i trzeba "pracować"bardzo blisko bardzo silnej stacji. Napewno odporność na itermodulaje wzrosła i wg AC0C, porównywalna jest do ORIONA (ok 94dB).
Przy pracy w zawodach cw, mogę usiąść obok silnej lokalnej stacji(ok 2km)o ok 1kHz w górę lub w dół i mogę odbierać słabe stacje,nie słysząc ani jej, ani ona nie ma wpływu na parametry mojego odbiornka. Ale akurat przy cw i fabrycznym filtrze były podobne parametry (nie używam AMP1 ani AMP2)Nowy R.Filr, poprawił jeszcze te relacje.
Testowałem z tą samą anteną,tym samym zasilaczem sieciowym,te same słuchawki,na tym samym stole, odbierając te same stacje, radia: FT2000, 2 szt K3, IC746 pro, IC756proIII, FT1000MP, ORION, oczywiście w dużych międzynarodowych zawodach i po tych próbach,wiem jakiego radia nie chciałbym mieć....W próbach brały udział także inne "uszy". Werdyk był zgodny.Była brana również pod uwagę operatywność urządzenia,możliwość szybkiego "wyjęcia" z tłumu "delikwenta" po to żeby go dobrze odebrać.

4. W sytuacji gdy potrzebne jest FT2000 do pogaduch, lub do "pracy" z zamkami, parkami itp,to trzeba byłoby się zastanowić, nad potrzebą instalacji nowego NS Roofing Filtra.
Ale te wszystkie opinie są w internecie. Ja je tylko potwierdziłem.

PS. Nie jestem sponsorowany przez AC0C, ale "chłop" zrobił dobrą robotę = zrobił to czego nie umiała zrobić fabryka i chwała mu za to !



  PRZEJDŹ NA FORUM