EDUSAT Niedziela godz. 21:00 "Krótkofalowcy"
Co to za program ? Już było 20 odcinków
Dokładnie tak było z tymi programami o których pisze SP6NIC i inni koledzy... Obecnie jednak media - nawet te za przeproszeniem publiczne - zdominowane są przez trend papkologii i śmią w dodatku mówić o misji kulturalno-społecznej jaką pełnią. Za tych be czasów było mnóstwo programów skierowanych do dzieci i młodzieży i to w normalnych godzinach, a nie tak jak dziś... np. w niedzielę poranek dla dzieci godz.6.00 , w tygodniu zaś próżno szukać w ogóle jakichkolwiek programów dla młodzieży.
Tak samo jest podczas ferii... A wielu z nas pamięta te programy na których się wychowaliśmy, które w nie jednym z nas rozbudziły różnorakie zainteresowania i pasje. Obawiam się jednak że na renesans tego typu programów nie ma co liczyć w obecnym modelu państwa i polityce zrzucania obowiązków wobec swoich obywateli, na nich samych w każdej dziedzinie życia. Pewnego rodzaju fenomenem jest to, że co kilka miesięcy przystępuje do egzaminu kilkudziesięciu adeptów na krótkofalowców.