Dziś Święto Niepodległości Polski.
    SP6FPH pisze:

1.Piłsudski zostawił Polskę w najtrudniejszych chwilach.

Łatwo się domyślić, jak skończyłaby się bolszewicka nawałnica 1920 roku, gdyby Polacy, niejednokrotnie słabo wyszkoleni cywilni ochotnicy, dowiedzieli się, że w owej godzinie najcięższej próby, Marszałek Piłsudski złożył rezygnację z wszelkich funkcji.

Dzięki Wincentemu Witosowi i jego decyzji o nieupublicznianiu rezygnacji wodza. Piłsudski zostawił Warszawę w najgorszym z możliwych momentów. Zachował się jak kapitan okrętu, który potajemnie szalupą ucieka z nabierającego wody statku.

2. Haniebna ucieczka naczelnego wódza Edwarda Rydza-Śmigłego z walczącej Polski

3. dzien/miesiac/rok ................... ?

Wiedzę masz porażającą. Tak delikatnie zapytam się, czy jesteś absolwentem Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC bandyckiej PZPR lub może WUML'u ???????
Zapewne czerpałeś ją(wiedzę) za czasów kiedy ową wiedzę czerpało się z ruskich podręczników.
Powyższe wynika z twoich postów.