Pozwolenia
Wydawanie pozwoleń
Jurku SP1JPQ

Co należy, jakie dokumenty należy przygotować piszę dość dokładnie na stronie SSR MANUFAKTURA.

Niektórzy wolą jednak wołać "ukamienować SP5UHW i SSR MANUFAKTURA bo to ich wina". My nie narzekamy tylko robimy, jak urząd coś od nas oczekuje to po prostu odpowiadamy na to zgodnie z przepisami. Trwa to może dłużej ale sądzę że nauka nie idzie w "las".

Nie chwalę się, że poświęcam czas na pomaganie kolegom, po prostu w oddziale to robię. Przychodzi osoba konieczna jest jej pomoc to jej udziela się pomocy bez chwalenia się. Jak potrzeba było rzeczowo odpowiedzieć na pismo UKE to takie pisma zostały przygotowane, a osoba odpowiedzialna załatwiła resztę. Czy to oznacza, że nie wiem o czym mówię i piszę? Nie bardzo dokładnie wiem, nie dziwię się że obecnie urzędnicy będą sięgali po opinię prawna przed wydanie, taki jest obowiązek wynikający z pracy urzędu, jest to normalne ponieważ jak przyjrzysz się publikowanej przeze mnie korespondencji z UKE przekonasz się że wielu decyzji można by uniknąć gdyby urzędnik po prostu stosował się do przepisów.

Czy dobrze się stało, że przez jakiś czas będziemy to boleśnie odczuwać? moim zdaniem nie dobrze, ale winę za to ponosi nie SSR i SP5UHW ale te osoby które chciały "dokopać" SP5UHW i SSR'owi. Moim zadaniem była obrona interesów określonej grupy i to zrobiłem w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Jak zapytasz osoby z którymi uczestniczę w spotkaniach czy w Ministerstwie czy w UKE zawsze powtarzam że nie chodzi o łamanie prawa ale o to aby obie strony to prawo respektowały, ale na zasadzie że wobec wszystkich a nie wybranych.

Jeśli korzystałem i korzystam z drogi sądowej wobec UKE to dla tego że droga inna została wyczerpana i to jest jedyna metoda spowodowania wydanie przez UKE DECYZJI i jest mi obojętne jaka ona bezie czy pozytywna czy negatywna ale żeby była.

Powtórzę za przepisami Ustawy Prawo Telekomunikacyjne - wydanie decyzji pozwolenie radiowe ma nastąpić w ciągu 6 tygodni i nie może być przedłużone - tak stanowi ustawa, postępowanie odwoławcze od decyzji negatywnej trwa nie dłużej niż 30 dni w szczególnych wypadkach dwa miesiące i ani dnia dłużej. Urząd jest zobowiązany w przeciągu 7 dni od daty złożenia wniosku ewentualnie zwrócić się o uzupełnienie wniosku jeśli są faktyczne braki formalne, nie wymyślone ale faktyczne. W przypadku wniosków o pozwolenie radiowe brakiem formalnym są tylko rzeczy określone ustawą i rozporządzeniem. A przepisy te jasno określają że załącznikiem do wniosku mają być określone oświadczenia operatora lub operatorów - w oryginale i zgodna na lokalizację w oryginale. Przepisy nić nie mówią o notarialnym poświadczeniu - a wiec jest to czysty wybieg urzędniczy nie mający zapisów prawnych w ustawie i rozporządzeniu

Warto czytać przepisy i słuchać tych którzy załatwili coś skutecznie. Ja udowodniłem swoją skuteczność w relacjach urząd stowarzyszenie, tylko się tym nie chwalę bo po co.

Witold Zakrzewski
SP5UHW

PS. postaram się w najbliższym czasie napisać dokładnie zgodnie z tym co mówią przepisy jak powinny wyglądać wnioski i co trzeba załączyć. Ale jak już pisałem wyżej jest to zamieszczone na stronie SSR.


  PRZEJDŹ NA FORUM