'Akcja Szkoła'
No i akcja dopięta na ostatni guzik. Zainteresowanie wśród dzieciaków jest zaskakująco duże. Zapowiada się spora frekwencja i że będziemy mieli przy radiu przedział wiekowy od przedszkola do gimnazjum.

Jak pisałem, zaczynamy o 9:00 krótkim przeszkoleniem i myślę, że ok. 9:30 pierwsi śmiałkowie wyjdą w eter na przemienniku SR3O [145.600 MHz] i [najprawdopodobniej] na częstotliwości 145.400 MHz. Jak najszybciej postaramy się wykorzystać dobre warunki poranne na 80 metrach, ale nie jestem w stanie określić jak szybko to nastąpi. Liczę na to, że uda nam się nauczyć dzieci jak posługiwać się prawidłowo mikrofonem i zrobić wywołanie, jeszcze przed utrudnieniami na paśmie które panują w późniejszych godzinach.

Mam nadzieję, że koledzy którym uda się nawiązać z nami łączność, z wyrozumiałością podejdą do nieporadnych zapewne prób naszych młodych adeptów i swoim życzliwym podejściem zachęcą ich do szerszego zainteresowanie się naszym hobby.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do łączności w tą sobotę.
Jarek SP3AYA