Sprawa przydziału znaków wywoławczych
nie jest obecnie regulowana przepisami prawa
Cześć,
również błądzę, ale skoro publicznie:
1- na jednym z portali poseł Janusz Piechociński ukazany jest obok informacji "Zmiana Prawa telekomunikacyjnego (druk 2500, 3381)" (6 paź, 10:27),
2- 11-10-2010 "Minister Magdalena Gaj w rozmowie z rpkom.pl zdradza resortową wizję rozwoju rynku" (artykuł - Łukasza Deca i Tomasza Boguszewicza, rpkom.pl, "Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego, zakres usługi powszechnej, polityka rozporządzania częstotliwościami i uprawnienia prezesa UKE w tym zakresie oraz model regulacji.) to coś musi "być na rzeczy". I prace nie są w fazie "wykluwania się".

Pani Minister zapytana:
- Kiedy projekt nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego zostanie opracowany przez Ministerstwo i jakie zmiany poza regulacją usługi powszechnej będzie zawierał?

Odpowiada:
"...Nowelizacja powinna wejść w życie w maju. Niewykluczone, że będziemy mieli jakiś poślizg, ale nie dłuższy, niż miesiąc. W związku z obowiązującą od 1,5 roku zmianą procedury legislacyjnej - najpierw akceptację przechodzą założenia do ustawy, a dopiero potem sam projekt – trwa to dłużej, niż kiedyś..."

Widać, że przyszły rok nie będzie nudny. Co prawda pojawia się tam hasło "konsultacji środowiskowych", ale odnoszę wrażenie, że większość wypowiedzi dotyczy: operatorów i przedsiębiorców chory Zastanawiam się: dlaczego ?
Pozdrawiam - Janusz


  PRZEJDŹ NA FORUM