Piraci na PMR446 - jak to jest w zyciu prawdziwym
    SQ5RB pisze:

Nie rozumiem czemu PMR nie jest czy nie może być na takich zasadach jak CB czy radiotelefony dla taksówkarzy.
    Urządzenia owszem, muszą mieć świadectwo zgodności (dawna homologacja), ale można do nich podłączyć dowolną antenę i stałe zasilanie.
    W obu przypadkach nie wymaga się przeszkolenia ani uprawnień od operatorów.

Nie mozna bo przepisy na to ( niby) nie pozwalają. Po prostu "ktoś mądry" wymyślił że nie i już. Mnie to też dziwi bo jestem za ochrona innych pasm. Ale ... miłosnicy radia to nie tylko krótkofalowcy i muszą się gdzieś podziać. Dlatego uważam że trzeba po prostu przestać byc "policjantami pasmowymi" a pozwolic ludziom używać radia tak jak chcą. jest pasmo dla zwykłych obywateli? To niech bedzie dalej dla zwykłych obywateli i już. A dzieciaki niech sie tam bawią, zawsze lepsze to niz pirackie emisje muzyki na 88/108 MHz.