Zasilacz nieznanej marki "profitec"
A ja bym zostawił tą parkę 2N3055 - jeżeli ten zasilacz rzeczywiście jest "Made in Germany" to mogą to być parowane tranzystory - zauważcie że nie widać tam rezystorów emiterowych. Oczywiście zmieniłbym pod nimi pastę termoprzewodzącą + ewentualnie nowe podkładki mikowe. Elektrolity WSZYSTKIE do wymiany na 105 st C nawet jak na mierniku były by ok. Osobiście w górną pokrywę zamontowałbym jeszcze jakiś wolnoobrotowy (300-500 obr/min) wentylator 120/140 mm - oczywiście wycinając lub nawiercając otwory - tak aby w środku zasilacz był jakikolwiek ruch powietrza. Następnie DOKŁADNIE sprawdzamy a najlepiej też wymieniamy potencjometr od regulacji napięcia (na schemacie ALANA to RP1-4,7 kOhm) to ważne bo jakikolwiek zgrzyt lub przerwa na tym potku to skok napięcia do 22-24 V .... Na koniec budujemy na wyjściu na zaciski zabezpieczenie nad napięciowe ustawione na 15-16 V.
I to chyba wszystko.
To nie są skomplikowane ale raczej konieczne prace nad tym zasilaczem aby bezpiecznie zasilić nim TRX-a za kilka/kilkanaście tysi PLN ....

PS
Jeżeli nie czujesz się na siłach z tymi modyfikacjami to raczej zaleciłbym kupno gotowego uruchomionego zasilacza serwerowego 12V 30-50A jest sporo ofert takich zasilaczy na "alledrogo" a niewątpliwym ich plusem ( poza ceną zakupu np. 34 zł za 12V 69A do serwera IBM ) są wbudowane WSZYSTKIE możliwe zabezpieczenia - w końcu te zasilacze zasilają serwery warte nawet po kilkaset tyś PLN.
Dla zainteresowanych link do opisu uruchomienia i regulacji napięcia właśnie tego zasilacza 12V 69 A wesoły
https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=20400391&postcount=1114


  PRZEJDŹ NA FORUM