'Akcja Szkoła'
Oczywiście tak jak koledzy twierdzą, wiele zależy od postawy dyrekcji szkół i samych nauczycieli. Do tego ruszyliśmy trochę późno jak na potrzebę rozpropagowania tematu na forum ogólnopolskim.

Z tego wszystkiego zdajemy sobie sprawę.

Jednakże nadarzyła się okazja połączyć nasz zapał do robienia czegokolwiek pozytywnego, z pracą Uniwersytetu Dziecięcego "Kraina Wiedzy" http://www.krainawiedzy.edu.pl/ działającego w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim [stąd okazja do wciągnięcia w zabawę większej ilości uczniów].

W zasadzie teraz traktujemy akcję może bardziej informacyjnie niż "bojowo". Tym niemniej jak wiemy, a koledzy potwierdzają - podobne inicjatywy wyniesienia transceiverów pod szkolne strzechy były i są kontynuowane w innych ośrodkach. Być może dzięki pomocy i współpracy innych klubów wyjdziemy już tym razem z lokalnego środowiska. A marzy mi się, aby w przyszłym roku przygotować akcję bardziej profesjonalnie, i już naprawdę ogólnokrajowo.

Padło pytanie do jakiej grupy wiekowej adresujemy "Akcję Szkoła". Akurat u nas będzie to szkoła podstawowa. Jednak nie widzę przeszkód, aby udać się z nią do szkół średnich, a jak ktoś widzi takie możliwości to i do przedszkola oczko Jak Mariusz SQ3NVW zauważył, bardzo wdzięcznym celem naszego działania mogły by być domy dziecka i inne placówki wychowawcze. To pozostawiam już w gestii ew. współorganizatorów. Możliwości jest wiele. Problem jedynie w tym aby chętni do działania natrafili na chętnych ich przyjąć.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i pomoc kolegów którzy już zetknęli się z podobnym problemem. Przyda się na pewno tym, którzy chcieliby ruszyć z taką inicjatywą w swoim środowisku, a nie wiedzą jak ugryźć ew. niechęć placówek szkolnych na swoim terenie.

Oczywiście kluby które chciałyby wziąć udział w naszej zabawie proszę o zgłoszenie na mojego maila sp3aya@cb-kf.pl albo na forum tutaj lub www.cb-kf.pl

Tym którzy mieliby problemy z placówkami oświatowymi postaramy się pomóc choćby tylko drogą mailową [ze strony Uniwersytetu Dziecięcego i naszych klubów] do dyrekcji Waszych szkół. Nie zaszkodzi, a może się przyda.

Dziękuję wszystkim za odzew i pozdrawiam
Jarek
SP3AYA