Pozwolenia na przemienniki
komunikat koordynatora przemienników
Witku wiem, że jest przepis na to co napisał poprzednik, bo skopiował to z mojej strony
http://hpc.amu.edu.pl/~armand/blog/?p=1070.
Dla podpowiedzi to musisz poszukać w innych dokumentach niż ustawy, czy rozporządzenia!

A przez tych co się nie stosowali do w/w przepisu, był przez wiele lat bałagan w centrum Polski na częstotliwościach przemiennikowych. Koordynacja musi być, czy to przez UKE, czy przez PZK, czy przez Ciebie... Jak na razie wg. mnie dobrze się spisuje ta koordynacja wykonywana przez kol. Zbigniewa SP6LB. Jasne może nic nie jest doskonałe, ale tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów.
UKE może nie mieć pieniędzy by zatrudniać koordynatora ds. radioamatorskich. Chce Zbigniew SP6LB robić to w czynie społecznym, to proszę nie przeszkadzaj jemu i innym. Wywalczyłeś uzyskanie zgody po swojemu. Gratuluje, ale czemu ma to służyć? Czy warto było narobić sobie i dla innych kolegów napiętą atmosferę w UKE oraz wśród krótkofalowców?

Przyjąłem do swojej świadomości, twój punkt widzenia, że w Ustawie Prawo Telekomunikacyjne i w Rozporządzeniach R.M. nie ma mowy o współpracy pomiędzy UKE i koordynatorem. I na tym kończy się wspólny punkt widzenia. Niezależnie od tego czy uda sie Tobie dotrzeć do innych dokumentów powstałych w świetle prawa o dokumenty wydane przez Sejm, czy też nie, to ja i tak uważam, że koordynator musi być.
Z tego co czytam to powinno być to dla Ciebie proste dotrzeć do takich dokumentów, bo jesteś wysoko w PZK.

W świetle prawa o którym piszesz mógłbyś rozmawiać i nadać na bezpośredniej częstotliwości wyjściowej przemiennika,
a dlaczego tego nie robisz? Są chyba inne dokumenty, które Ci na to nie pozwalają? Nieprawdaż?

z ukłonami, A.

PS. Dopisany po poście SP5UHW poniżej: "Krajowa Tabela Częstotliwości - tu masz odpowiedź gdzie i w jaki sposób należy nadawać." K.T.Cz. nie podaje, gdzie są częstotliwości przemiennikowe, a gdzie do łączności bezpośredniej i jaka emisją. http://lex.pl/serwis/du/2001/1533.htm

wg. S5.120 Jedyne szczegóły odnośnie warunków użytkowania pasm przeznaczonych dla służby amatorskiej: 3,5 MHz; 7,0 MHz; 10,1 MHz; 14,0 MHz; 18,068 MHz; 21,0 MHz; 24,89 MHz i 144 MHz w przypadku klęsk żywiołowych określone są w Uchwale 640.

--


  PRZEJDŹ NA FORUM