Ojcowska duma
Gratuluję Sławku takiego Syna. Ile ma lat, która to klasa?
Domyślam się , ze pewnie druga. Napisał bardzo ładny list. Jest data, adresat, autor, kilka krótkich, ważnych dla Niego zdań. Poprawna interpunkcja, własny styl... lol
Tych kilka błędów, to w tym wieku normalne, szczególnie u chłopców. Wymaga stałej, codziennej, domowej pracy z nim i z czasem będzie OK.
Pani przekreśliła 'bym chciał' - to nie jest błąd, choć zwyczajowo większość z nas pisze chciałbym. Nie do końca zgodzę się też z tym, że brak jest zakończenia. Ostatnie zdanie nawiązuje do poprzednich i jest podsumowaniem refleksji i głębokiego pragnienia Syna.
Zabrakło mi natomiast w ocenie opisowej na dole pozytywnego komunikatu zachęcającego do dalszej pracy, ćwiczeń w pisaniu kolejnych ładnych listów, opowiadań. Mam nadzieję, że był taki słowny komunikat nauczycielki (-la), bo to motywuje ucznia.
Tyle okiem belfra patrzącego z boku i tylko na podstawie tej jeden bardzo cennej pracy Twojego Syna, której jeszcze raz gratuluję.
PS Dołączam się do propozycji Kolegów jak najczęstszego bywania w domu, choć wiem,że to nie jest łatwe: tych lat już nikt dzieciom i rodzicom nie wróci. Syn szczególnie potrzebuje wzoru Ojca i sam wyraził to w liście.
U mnie trójka maluchów w tym dwoje szkolniaków w kl. III SP... aniołeklol