PZK - jaki ma być?
Aby było jasne. Art. w ŚR 10.2010 nie był pisany "pod publiczkę". Daleko mi od tego. Opisuje dokładnie to co robię razem z Koleżankami i Kolegami z SKPO.
Co do PZK, były napisane dwa projekty w tym roku dla OT-11. Niestety nie przeszły, zbyt mało punktów uzyskały. Jednak zawsze początki są ciężkie, a OT-11 miał ujemny wynik finansowy co mogło właśnie być przyczyną odrzucenia. Dla przykładu podam, że stowarzyszenia, które były brane pod uwagę miały dochód rzędu 4ml zł!
Ciężko się przebić w opolskim, bo mniejszość niemiecka ma duży wpływ i jest zasilana z zewnątrz.
Taka jest niestety prawda. Komisja przydzielająca środki też nie jest czysto polska. Kolejny minus, to krótkofalarstwo głównie jest kojarzone z zakłóceniami w TV, niestety.
Jednak ja się nie poddaję i pisze dalej. Na razie nie ma żadnych ofert, być może pod koniec roku coś się pojawi.
Jeśli przejdzie projekt, to będą potrzebni ludzie chętni którzy będą go realizowali. Nie tylko chętni na forum do dyskusji ale chętni do konkretnych działań. Nie może być tłumaczenia, że rodzina, praca mało czasu. To odpada całkowicie. Przyznane środki muszą zostać zwrócone jeśli program nie zostanie zrealizowany. Taka jest rzeczywistość.
To, że napisałem o nowej stronie na potrzeby projektu, nie oznacza że ją zrobię. Jedna osoba nie może robić wszystkiego od A do Z. Praca musi zostać podzielona na chętnych, którzy wezmą udział w tym projekcie. Jednak może ten wątek nie jest akurat do tego aby o tym pisać. Jeśli Maciek SP9MRN uzna to za stosowne, bo ma taki sam pomysł razem z Andrzejem SP9ENO, to założymy nowy wątek i będziemy tam na ten temat pisali. Miło poznać pomysły innych i być może coś z tego będzie.

Co do Jacka SP6AKI, ma rację. Delegaci są potrzebni i tacy, którzy mają inny punkt widzenia niż większość "starych" delegatów. Szkoda że nowy statut został odrzucony, bo był to pierwszy, może i drugi krok do reformowania PZK. Pokazuje to jednak siłę "starej" gwardii, to że cokolwiek zmienić jest bardzo ciężko.
Ja się nie nadaję do walki z wiatrakami. To co robię musi przynosić efekty, jeśli nie przynosi, to po prostu przestaję to robić, bo szkoda czasu. Reformowanie PZK może zająć zbyt wiele czasu i to praca dla bardzo cierpliwych.