SR7LD ctcss 77Hz
Przemiennik po przebudowie
Witam i stało się po ostatniej burzy jaka przechodziła przez Łódź przemiennik został uszkodzony. Prawdopodobnie dostaliśmy jakimś ładunkiem elektrostatyki, spadła czułość urządzenia i moc, przy słabych sygnałach stacji wchodzących na SR7LD słychać trzaski i zaniki sygnału skwarzenie jak by się coś gotowało. Takie efekty dźwiękowe towarzyszyły korespondentom przez 4 dni. W dniu wczorajszym przemiennik zamilkł. Do tej pory jeszcze nie byliśmy na obiekcie by zdiagnozować dokładnie co się uszkodziło z powodu urlopów administratora obiektu i jego pracowników ale wstępnie stawiamy na duplekser, antena wygląda na nie zniszczoną, sprzęt jeszcze pare dni działał więc to nie było bezpośrednie trafienie, w czasie centralnego trafienia skutki są oczywiste zniszczenia całego sprzętu.