NanoVNA
    sp7wqy pisze:

    Koledzy posiadam NanonVNA v0.2.3-2-g8ac9168 (przynajmniej tyle odczytałem z LCD, jest to wersja oryginalna jeszcze nie przeprogramowana żadnym dostępnym softem. W jednym z postów kolega Krzysztof SP9RQA podał link to zmiany oprogramowania, lecz było to już jakiś czas temu i możliwe że coś sie zmieniło od tej pory.
Masz wersję sprzętową H3.2 lub starszą.
Można wgrać dowolne oprogramowanie, nie wymaga się kolejności wgrywania. Obecnie najbardziej stabilnym oprogramowaniem jest 0.8.0-20200620 edy555 https://github.com/ttrftech/NanoVNA/releases/download/0.8.0/nanovna-firmware-0.8.0.zip . Font jest tylko delikatnie większy, natomiast jest kilka dodatków, najfajniejsze to wykresy R i X oraz Transform. Są też nowsze softy by DiSlord ale miałem z nimi problemy.Softy DiSlord mają zwiększone próbkowanie ADC przez co szybciej odświeżają wykres, natomiast u mnie na nich przebieg jest bardziej zaszumiony, i dzieją się czasem dziwne rzeczy, których w softach edy555 nie było. Softy DiSlord https://groups.io/g/nanovna-users/topic/73181877
    sp7wqy pisze:

    czy któraś z wersji softu umożliwia ustawienie odpowiednich parametrów dla CH0 aby przy każdorazowym włączeniu nie było konieczności ustawiania zakresów i wartości dla poszczególnych kanałów.
Chyba każda to umożliwia, Twoja też. Generalnie ustawienia zapisuje się po przeprowadzonej kalibracji, a kalibrację powinno się przeprowadzać po zmianie zakresów, zwłaszcza, jeśli zmiana była duża (np mamy zakres od 50khz do 900MHz, i zwężamy na np 140 - 150MHz) lub wychodziła poza zakres poprzedniej (np było skalibrowane 140MHz-150MHz a chcemy 120MHz - 170MHz). Razem z danymi kalibracji zapisywana jest konfiguracja wykresów.
Po zmianie softu często trzeba skalibrować również ekran dotykowy. W nowych softach jest od tego opcja w menu, robi się to banalnie prosto.


  PRZEJDŹ NA FORUM