Pozwolenia i formalości
"Mozna na przyklad okreslic minimalne poziomy tlumienia kanalow sasiednich, szerokosc zajmowanego widma, czasy podtrzymania, moc, czulosc otwarcia blokady szumow itd. Mozna zdefiniowac to jak powinien prawidlowo dzialac ctcss. (np ze powinien obowiazywac caly czas, a nie tylko przy otwieraniu ) Mozna tez zdefiniowac jaki sprzet jest wymagany do korzystania z przemiennikow (np urzadzenia bez CTCSS nie beda wspolpracowac ze wspolczesnymi przemiennikami). Jak jakies urzadzenie nie spelnia zalecen, to kordynator przydzialu nie przedluzy. Jak sie jakis kustosz zacznie burzyc ze swojego antyku nie wchodzi no to sory, ale mamy juz 2010 rok, czas rozejrzec sie za czyms nowszym."

Z tego co sobie przypominam, to takie wytyczne już są i podczas pierwszego kontaktu z koordynatorem ds. przemiennikow tego typu dokumenty są przekazywane zainteresowanej stronie.

"To nie jest mało ? Wybacz, ale porównując z UHF taka ilość jest śmieszna. "
W pasmie 70 cm mamy niby dużo częstotliwości, ale jak sie okazuje i tak silne przemienniki z wysoko ustawionymi antenami pracują tak, ze ich zasięgi przy lekko podwyższonych warunkach sie nakładają.
To czy czegoś jest dużo, czy mało zależy od tego jak sie będzie dysponowało zasobami!
Niby kanałów jest mało, niby się pokrywają, ale czy mamy 100% pokrycia Polski dla ręcznego czy mobilowego zestawu? I tu mi się przypomina Prawo Murphiego odnośnie twardych dysków. Niezależnie jaką będziesz miał przestrzeń dyskową to ją i tak zapełnisz - niekoniecznie potrzebnymi rzeczmi.




  PRZEJDŹ NA FORUM