ft-817 + fldigi + linux
> Pierwsza uwaga ---- NALEŻY KORZYSTAĆ Z INSTRUKCJI OBSŁUGI !!!!!!

Wiem. Korzystam


> Drugie --- gniazdo ACC w nowych YAESU służy do komunikacji z komputerem, wzmacniaczem liniowym lub tunerem
> antenowym

> Trzecie -- do pracy emisjami cyfrowymi jest gniazdo MINI DIN 6 - PS/2 (Packet Radio 1200/9600bd) na którym
> wyprowadzone są stało poziomowe sygnały audio, PTT, squelch i wejście sygnału audio

No dobra. Przecież tak mam zapiętę....



> Czwarte-- na pasmach do 10MHz używamy modulacji LSB a powyżej USB i tak należy też ustawiać odpowiednie mody dla > poszczególnych pasm np. 3.581 PSK-L; 7.040 PSK-L; 10.140 PSK-U; 14.070 PSK-U itd

To chyba nie jest do końca prawda. Bo na PSK31 jest zalecenie, aby na wszystkich pasmach pracować na USB.
I akurat to się potwierdza. Mam licencję od 86r i naprawdę nie potrzebuję tłumaczenia gdzie się na jakiej wstędze pracuje. Moje pytanie raczej dotyczyło tego, jaki DIG MOD powinienem wybrać np. dla OLIVI, czy to ma być USER, czy PSK, bo mam wrażenie że tryb PSK włącza jakieś dodatkowe filtry, czego też nigdzie nie znalazłem jasno opisanego. Wprawdzie nazwa PSK31-L/U sama sugeruje do czego się to powinno wykorzystywać, ale emisji jest tyle różnych rodzajów, że być może wykorzystuje się je również do innych. Stąd moje pytanie padło.



> od takich nastawów trzeba zacząć oraz z wykorzystywania złacza Mini DIN 6 czyli PS-2 do pracy cyfrówkami a do
> sterowania z kompa na gnieździe Mini DIN 8 czyli ACC w którym wykorzystuje się tylko GND, RXD i TXD ew. PTT-GND > czyli załączanie nadawania w dodatkowym urządzeniu zewnętrznym.


Tak mam zapięte od samego początku. Nigdzie nie pisałem, że jest inaczej. Problem miałem jedynie z tym, że wejście AUDIO w ACC uaktywnia się jedynie w MODE DIG, czego nigdzie jasno nie znalazłem napisanego. Więc z początku po prostu wybierałem wstęgę USB i szukałem błędu w modemie, bo w eter nic nie szło.




Pozdrawiam


  PRZEJDŹ NA FORUM