uziemienie dla trx
Witam, wg starej szkoły elektrycznej jest to tak zwane zerowanie. Tak po prostu sprawdź sobie prostym testerem, gdzie w Twoim Gniazdku znajduje się "FAZA", czyli przewód z napięciem o wysokim potencjale(czyt. 230 V~). Jak już będziesz wiedział który to, to poprowadź sobie z tego drugiego przewodu złączkę do bolca(choć bardziej prawidłowo powinno być pierw do bolca potem do gniazda, ale tu chyba nie ma takiej potrzeby).

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości(dosłownie jakiekolwiek) to jednak nie ryzykuj, czynność jest dość prosta, ale lepiej jest poprosić o to kogoś kto już ma z tym jakiekolwiek doświadczenie lub lepiej uprawnienia. Statystyki pokazują, że największej wypadków spowodowanych porażeniem prądem elektrycznym jest właśnie w domach(pow 75%), choć w zeszłym roku zginęło w naszym kraju chyba 12
osób(w sumie) z powodu porażeń.

Ten przewód co poprowadziłeś z ziemi wtedy nie będzie Ci potrzebny, nie stosuje się kilku rodzajów zabezpieczeń na raz tego samego typu. Poza tym Uziemianie(czyli ten Twój poprowadzony przewód) musi mieć mała oporność inaczej nie spełni swojej roli(poniżej 5OHM) i trzeba tego bezwzględnie pilnować. Gdyby było więcej to już jest niepraktyczne. Lepszym rozwiązaniem(tańszym i pewniejszym oraz bardziej trwałym) jest właśnie zerowanie(złączka między bolcem, a "ZEREM" w gniazdku).

Chyba wyczerpująca odpowiedź.
Pozdrawiam.


EDIT:

Można to stosować w instalacji bez tzw "przewodu neutralnego" który to w nowych instalacjach jest podpięty właśnie do "bolca" w gniazdku"


  PRZEJDŹ NA FORUM