masz na dachu skośnym
masz, dach pochyły, mocowanie masztu,
Witam.

Maszty ,których zdjęcia zamiescilem ,mogą być stawianie na dachach płaskich i skośnych.
Gdyby takich możliwości nie było, nie umieszczałbym tych rozwiazan!

Jak ktoś tego nie widzi, to nie moja wina!

Dla ułatwienia i pzekonania tych co nie widza ,podpowiadam.
Wystarczy popatrzeć na zamieszczone na tej stronie zdjecie dachu skośnego i oczyma wyobraźni proszę postawić maszt, o którym mowia moje posty.

Dodam , ze końcowe elementy (blachy) ,które bezpośrednio utwiedzaj krate do dachu ,sa wahliwe.Tak jest w mojej kracie, o której napisałem na piewszej stronie,podobnie jest i tu , w tym przypadku.

Wiem o czym pisze ,bo mam podobny maszt.

Zaleta mojej kraty jest jej lekkość , bardzo duza sztywność i wytrzymalosc ,az 600kg obciążenia !

Stad cena ponad 700$ ponad 18 lat temu.Teraz pewnie będzie więcej ,ze względu na dodruk papierów i zwiazana z tym mniejsza sila nabywcza dolca.

Takiego duralu pewnie się nie kupi,ale ,jeżeli przymkniemy oko na wage ,to możemy taka krate wyknoac z katownikow stalowych.

To jest bdb przykład .

Im więcej przykadow tym lepiej.

Katowniki duralowe mojej kraty pocięto i owiercono z bardzo duza precyzja!

Stalowa konstrukcja może być spawana!

Udalo mi się znaleźć zdjecie kraty CR4, 4-ro metrowej wysokości.Moja CR3 jest 3-metrowa ,ma tylko 2-el i nie ma srodkowego elementu.

Jozek-SP6FPH