Podstawa prawna
HEH ręce opadają !!! Sam z zamiłowania i hobbystycznie zajmowałem i zajmuję się np. sniffingiem, i nie ukrywam iż uzyskana wiedza pozwoliła mi na dosyć precyzyjne zabezpieczenie np. Własnej sieci internetowej.
Nie dałbym rady bez wiedzy jaka wynikła z doświadczenia np. w podłączaniu lub nasłuchiwaniu tego co :lata w powietrzu" po MOIM NIEBIE jak to śmiał mówić zacny p. Pawlak. wesoły

Odrębnym tematem jest wykorzystanie takiej wiedzy do niecnych celów - ale puki nie co można robić wszystko byleby nie chwalić się tym, i nie dać się złapać.Moim zdaniem ustawodawca zrobił krok w dobrą stronę lecz zapomniał o jednym - "Nakazać administratorom ZABEZPIECZAĆ WŁASNĄ TRANSMISJĘ" jeśli jest możliwość uzyskać z niej jakiekolwiek dane osobowe,korespondencję itp. JAKOŚ BRAK MI TU RÓWNOWAŻNI. Bo oto teraz chyba już nie można podłączyć się do np. HOTSPOTA bez zgody administratora - do którego nie mamy dostępu, a jeśli to zrobimy np. na stacji CPN, czy parku a on nas namierzy to WPADKA na MAX, ale on jako administrator sieci nie ma obowiązku zabezpieczyć. Teraz można dostać wyrok nawet za to że wykryłeś/łaś luki w systemie zabezpieczeń np. jakiegoś portalu czy systemu komunikacji, bo zaraz dostaniesz po łapach że weszłeś w posiadanie informacji nie przekazanej dla Ciebie, i nie Ważne że robisz to w celu poprawy ochrony danych, i tylko poinformowałeś admina o lukach po to aby je wyeliminował.

Wiele produktów takich jak lapropy, palmtopu itp posiadają ustawienia fabryczne na poziomie PODŁĄCZ DO DOWOLNEJ SIECI BEZPRZEWODOWEJ automatycznie - i co wtedy ?? Przy takim rozumowaniu mając tak jak ja własne nadajniki i serwis komputerowy posiadam już około 30 MAC ADRESS kart sieciowych które w/g logów starały się podłączyć do moich nadajników, znam dokładnie właścicieli bo naprawiałem im komputer, powinienem teraz żądać odszkodowania w myśl art 267 lub podać ich do sądu ??Takie Rzeczy Tylko W Polsce!!
  PRZEJDŹ NA FORUM