Telefony bezprzewodowe
Dobra, temat rozmów odbiega moim zdaniem delikatnie od głownego wątku.

Często skaner w czasie działania nawet w paśmie 2m/70cm coś złapie, tym bardziej jak urządzenie chodzi sobie ze zwiększoną głośniością to słychać w pokoju.

Pytanie brzmiało co o tym sądze, otóż sądzę, że urządzeń wyszło tak wiele. Że są one tak ogólno dostępne i wszystkie działają na podobnych zasadach. Można się również pokusić o porównania podsłuchiwania przypadkowo usłyszanych rozmów z nasłuchem częstotliwości służb, przecież to również nie są cześtotliwości przeznaczone dla postronnych osób(nie ma znaczenia czy ktoś ma pozwolenie radiowe, czy też nie), a jednak w internecie na forach aż wrze od rozmów na te tematy(tutaj na forum również).

Nasłuchiwanie jest moim zdaniem indywidualną kwestią moralną osoby która to robi w danym czasie.
A, że zrobiłem jak zrobiłem, po prostu nie wierzyłem(z początku nie wiedziałem nawet co tak na prawdę słyszę, jednak jak zaczęły wchodzić przekleństwa to postanowiłem się odezwać).

Przynajmniej u mnie takie rozmowy są raczej przypadkowe, skaner często coś złapie. I nie mówię tu o rozblokowanych radiach TRX, ale o zwykłych skanerach które często mają pokrycia praktycznie do 1,3GHz, a często i więcej.

W końcu pytania powinny zadać sobie osoby obsługujące te urządzenia. A tych sprzedaje się na prawde dużo, nawet więcej niż TRX-ów.

Pytanie padło dosyć późno bo chyba wszyscy którzy choć chwile siedzą w eterze już słyszeli kilka takich przypadków i nie pozostaje chyba nic jak tylko współrzyć i najnormalniej w świecie omijać takie przypadki.

To jest moje zdanie.


  PRZEJDŹ NA FORUM