masz na dachu skośnym
masz, dach pochyły, mocowanie masztu,
    sp9nrb pisze:

1. Problemy własnościowe. Dach jest twój, rodzinny, wspólnoty mieszkaniowej czy też spółdzielni. Od tego zależy na ile będziesz sobie mógł pozwolić.
    2. Problemy prawne. Zmienił się zapis w PB w zakresie konstrukcji wsporczych.
    3. Dachy skośne powodują, że wiatr stanowi dodatkowe obciążenie. Może więcej szkodzić niż nad dachem płaskim.
    4. Dachy skośne mogą zwiększać problemy BHP - praca na wysokości. Nie wszyscy są w stanie wykonywać te prace.
    5. Wstępne obciążenia wiatrem można liczyć według starej normy mostowej. Są prostsze w liczeniu.
    JAK

Zdaje sobie sprawę z problemów prawno-administracyjnych, ale nie chciałbym w tej dyskusji zajmować się tym zagadnieniem. Skupmy się na technice wesoły
A dach jest mój i tylko mój. bardzo szczęśliwy
Jeśli chodzi o obliczanie obciążenia wiatrem..... to niestety kompletnie się na tym nie znam. Nie jestem konstruktorem budowlanym a elektrykiem. Choć nie ukrywam, że chciałbym wszystko sobie obliczyć i wiedzieć ile to wytrzyma. A tak pewnie dla świetego spokoju zbuduję czołg choć potrzebuję procę.

BHP ważna rzecz a nawet najważniejsza. Bo na co Ci maszt, jak z niego zlecisz i przeniesiesz się do krainy wiecznych DXów. Zawsze to powtarzam moim uczniom/podwładnym. Niestety nie zawsze rozumieją.