Stan i przyszłość krótkofalarstwa - globalnie
na podstawie Konwencji RSGB
    sq6rgk pisze:

Dyskusja o przyszłości krótkofalarstwa i kolejny potencjalny kandydydat potraktowany "z buta".

Proponuję każdego człowieka zainteresowanego krótkofalarstwem wyzywać na początek od UBeków i denuncjatorów.
    Jak nie wymięknie, to dorzucimy słowa na k... i ch...
    Potem, jego trzynastoletnią córkę wyzwiemy od najgorszych, bo nie wysłała loga a na deser coś o żonie i matce.
    Jeżeli nadal nie wymięknie, to wtedy damy mu znak. Nadaje się.

Proszę, wytłumaczcie mi, czy ja jestem przewrażliwiony?

73 de SQ6RGK
    Łukasz

Serce roście patrząc na te czasy!

Każdy ma prawo zapoznać się z podstawowymi aktami prawnymi międzynarodowymi oraz krajowymi. Jeżeli tego nie robi a zaczyna swoje wywody, to co o takim człowieku sądzić? Czy taki nowicjusz ma prawo uważać, że ci starzy nadawcy są niespełna rozumu, bo przestrzegają obowiązujące przepisy prawa? Czy to on ze swoim poczuciem źle pojętej wolności nie obraża tych którzy podporządkowali się prawu? Będąc herbowym (znakowym) też według tego kolegi jesteś ............. (dopisz sobie sam).

Czy w dzienniku z zawodu jest wpisywany pesel? Czy zawody, są zawodami różnych prędkości przedszkole SP niepełnosprawni i w końcu licencjonowani uczestnicy. Czy w wyścigu kolarskim łączy się kategorię rowerów wyścigowych z kategorią dziecięcych trójkołowców? NIE. Czy obowiązek wysłania logu dotyczy tylko seniorów czy wszystkich? Tatuś dał dziecku zabawkę a obowiązku wysłania logu nie dopilnował. Czyli to nieodpowiedzialny tatuś jest winny temu, że log nie został wysłany. Że komuś przez to, że nie było logu zabrakło punktów w klasyfikacji? Inna sprawa może analogia z kartą rowerową. Przecież otrzymanie karty rowerowej (tak jak pozwolenie radiowe) oznacza, że posiadacz jest pełno prawnym uczestnikiem ruchu drogowego a posiadacz licencji pełnym uczestnikiem ruchu radiowego. I od tego na rowerze wymaga się bezwzględnego przestrzegania prawa a od tego z licencją niekoniecznie.
Rodzicu trochę odpowiedzialności. Twój bachor może dla ciebie jest pępkiem świata ale dla reszty świata jest takim samym bachorem jak miliony innych i wcale nic mu się więcej nie należy

JAK