Koronawirusy, podstawowe informacje i zasady.
[quote=SP6OUJ.][quote=sp9nrb]
    Jacek_sp7vmz pisze:

sp9nrb pisze:

W stanie wojennym internowani mieli lepiej bo im jedzenie picie, zastępcze żony i inne rozrywki wszelakie nadzorcy dostarczali a teraz sam martw się o siebie i jeszcze utrudniają.
      JAK

Wiesz, że tak było bo:
    a- byłeś internowany,
    b- ?

Jest pewna granica, której przekroczenie to znieważanie ofiar.

Jacku ile miałeś wtedy lat? Po imieniu jakie nadali ci rodzice to maksymalnie 10 lat.

Bohaterów się tworzy. Jeszcze niedawno w internecie krążyły kopie faktur za zakupy dla co niektórych ośrodków odosobnienia. I wcale to nie była woda źródlana. Nie dość, że mieszkali w ośrodkach rządowych i mieli standard ponadnormatywny, to jeszcze kościół okradał dary dla dzieci wysyłał pakiety do tych ośrodków.
A najlepszy był drugi dzień po internowaniu. Wielu nieinternowanych pluło na rząd, ze ich nie internowali, ze nie uznali ich roli w Solidarności.
A jak działa propaganda? Przykładem był 3 maj zapomniane święto. Jeszcze kilka lat temu duma i chwała polityków. Dziś święto wyklęte. Bieżące potrzeby polityczne.
Jak chcesz znać prawdę, to znajdź to słynne przemówienie Wałęsy o targaniu po szczękach. To jest pierwsza lekcja o stanie wojennym.
Gdybyś wątpił to popytaj dziadków. Może ktoś sobie przypomni.

Abyś nie miał problemów to odpowiedź B.

JAK[/quote]

Czy SP9NRB= Mazguła?

Stan wojenny, to taka zabawa?
Więzienie, to sanatorium?

Widzę, że masz wiedzę "po zbóju".
[/quote]

Naiwny super prawomyślny człowieczku. Tak się składa, że w tamtych czasach żyłem i byłem na tyle dorosłym, że rozumiałem co się dzieje, dochodziły do mnie informacje z różnych źródeł, i byłem na tyle inteligentny, że sam potrafiłem przeprowadzić analizę sytuacji. Poczytaj historię tych ośrodków. Nie tylko to co ci napisali w biuletynie jedynie słusznej twojej partii. Chcesz żyć w kolejnym matrixie organizowanym przez kolejny jedynie słuszny rząd? żyj, tylko się nie zdziw jak przy kolejnym matrixie zobaczysz bagno w które cię wepchnęli. Najwygodniej płynąć z prądem. Niektórzy jak ich tłum wcisnął to zostawali nawet bohaterami.Tylko, ze o klakierów nikt nie dba a nawet pozbywa się ich po za kolejnością aby po zmianie wiatru, nie klaskali opozycji. Inna sprawa, że aby odważyć się na samodzielność to trzeba coś sobą przedstawiać. Inaczej lepiej płynąć jak Wisła pod Warszawą. A jeżeli już chcesz wiedzieć kto naprawdę dostał po 4 literach w Stanie Wojennym, to żołnierze, zwykli szeregowi z ZSW, którzy spali w namiotach jedli na mrozie, że nim skończyli zupę to już w menażce mieli lód, ale w biuletynach partyjnych żadnej partii tego nie napiszą. Tak chętnie jesteś po linii i na bazie. To dam ci prosty sposób oceny twoich guru. Porównaj ich czyny z X przykazaniami. I w momencie, gdy zaczniesz tłumaczyć i wybielać ich czyny "toś przepadł".

JAK