Praca u podstaw
Dosyć kłótni czas roboty u podstaw
    SP7V pisze:

Bardzo dobrym przykładem jest klub SP7KZK i SP7ZCN z Sieradza.
    Bardzo duże zaangażowanie Kolegów i w krótkim czasie osiągnięte efekty - kilkanaście nowych licencji wśród młodych ludzi.

Witam, rzeczywiście nam się udało. Zachęcam kolegów od wyjścia do młodzieży. Gdyby chłopaki z SP7KZK nie pojawili się w 2017 roku na jednej z naszych harcerskich imprez to prawdopodobnie do tej pory nikt w naszym mieście nie usłyszałby o tym, że krótkofalarstwo to bardzo fajna forma nauki i zabawy dla dzieci i młodzieży. Ja nie jestem w stanie podać gotowego rozwiązania jak zainicjować takie działania i jak je prowadzić ale mogę zapewnić, że jeżeli się wyjdzie z tym na zewnątrz to chętni na pewno się znajdą, a pomysły na prowadzenie zajęć same się pojawią. Krótkofalarstwo jest tak ciekawe, że możliwości są nie do wyczerpania. Jedyne co mogę doradzić to z mojej perspektywy ważne jest aby zajęcia odbywały się regularnie oczywiście z frekwencją jest różnie ale dla mnie to jest podstawa. Nawet teraz spotykamy się codziennie o godz. 20:00 na przemienniku SR7SI i prowadzimy zajęcia, dzieciaki też je prowadzą. Nie ukrywam, że jestem początkującym krótkofalowcem i ciągle się uczę dlatego pomoc kolegów z SP7KZK jest nie oceniona. Przyznam też, że było mi o wiele łatwiej ponieważ od początku pracowałem z grupą harcerzy i dlatego też został reaktywowany Harcerski Klub Łączności SP7ZCN. Jeszcze raz zachęcam kolegów i koleżanki do podzielenia się swoją wiedzą, umiejętnościami i pasją z dziećmi i młodzieżą. Naprawdę warto !!! 73, Czuwaj!