Mega kryzys. Gdzie są zadeklarowani społecznicy DASR MASR i inne
potencjał jest ?
    SP9JPA pisze:

W tych strukturach niewielu wie, co mogą robić już teraz, kiedy jeszcze nie ma owej wielkiej wody na horyzoncie. Więc niewiele robią. Ponadto prezesi i działacze zakładają też błędnie, że w chwili kryzysu padnie cała łączność zawodowa i publiczna i tylko amatorzy będą mieć swoje radyjka (do czasu aż padnie akumulator lub skończy się paliwo w agregacie czy w samochodzie). Otóż, nie padnie…
Chciałbym bardzo, abyś miał rację i nigdy profesjonalne służby nie miały problemów, aby nic padło.

Jednak aktualnie na przykładzie profesjonalnego szkolnictwa, które od wczoraj ma obowiązek prowadzić zdalne nauczanie dla setek tysięcy uczniów, Twoja teoria nie sprawdza się.
Serwery profesjonalnych firm nie są przygotowane na taki zalew użytkowników!
Nawet te, które oferuje Microsoft, Google i setki innych, mniejszych usługodawców portali, platform edukacyjnych.
Mam nadzieję, że z upływem dni sytuacja się poprawi.
Internet też uczy pokory, ale dzięki sile synergii milionów ludzi, uczy się szybciej niż dawniej uczono się np. przez radio w Australii.
Czas pokaże czy weekend przerwy od zajęć szkolnych on-line wystarczy na te trudności obserwowane w skali światowej.

Zakładasz, że w sytuacji kryzysu (np. wielkiej wody) od razu cała Polska będzie pod wodą i nawet amatorzy: "będą mieć swoje radyjka (do czasu aż padnie akumulator lub skończy się paliwo w agregacie czy w samochodzie".
Myślę, że to nieporozumienie (choć lodowce topnieją).
Jest to błędna teza powtarzana od lat.
Jak pokazują historyczne wydarzenia, nie tylko powodzie 1997, 2010 i nie tylko w Polsce, kiedy w jednych miejscach jest brak zasilania w innych jeszcze jest i może być nadal łączność kontynuowana.
A do miejsc bez prądu można przerzucić osoby ze sprzętem.
To taka drobna, a bardzo ważna moim zdaniem, poprawka Twojego wpisu.
Napisana także z praktyki tygodnia pracy (24/7), utrzymywania łączności przez krótkofalowców, ze sztabu wojewody opolskiego i z terenów zalanych w 1997 r.
    SP9JPA pisze:

Co można robić w EmCom już dzisiaj? Można działać lokalnie.

Tak, zdecydowanie z tym się zgadzam i dziękuję za całą resztę cennego wpisu.