Antena kierunkowa 2 el. Delta 7 pasm wg. SP3PL
To nie ma nic wspólnego z delikatnością anteny. Wręcz przeciwnie antena jak na wstępie tego forum (czytaj pierwsze posty) doczekała się nazwy "anteny pancernej". Wspomniałem już wczesniejszym postem nasz sked ZL2UO otrzymałeś 59+20dB. Mnie trudno po raporcie ocenić z Poznania czy to było Twoje dawne QTH czy nowe (po przemontowaniu anteny).
Wojtek SP3FON w najlepszej wierze dobrze jak dla siebie antenę mocno "skręcał" nie zabespieczył taśmą lub koszulką miejsce krępowania drabinki w napinaczu feedera i przeciął jeden przewód feedera vibratora. Wspólnie z Wojtkiem mieliśmy okazję (z kosza)pierwszy raz zobaczyć brak przewodności przewodu który wyglądał zupełnie "zdrowy". Niedowiary ale fakt że prawa połowa pętli obwód zamknięty (ohmomierzem) lewa połowa pętli obwód otwarty, zaś mechanicznie bez zarzutu. Z takim uszkodzeniem antena umożliwiała pracę i Wojtek zrobił nie jedno QSO ale niestety nie z pierwszego wołania.
Resumując u Ciebie uszkodzenie nastąpiło prawdopodobnie przy przemontowaniu anteny! Gdzie jest błąd trudno ocenić. Czy konkretnie w Reflektorze czy jak u Wojtka uszkodzenie było w Vibratorze. Ten kto montował powinien to robić poprawnie uwzględniając wiedzę czy doświadczenie elektryka. Konstrukcja anteny jest tak prosta że zgodnie z amerykańskim porzekadłem "każdy dyrektor sam to potrafi zrobić".lol