Dlaczego SP EmCom w Polsce jest negatywnie postrzegany.
    sq9mas pisze:

SQ8JMD poprostu próbuję dowiedzieć się dlaczego jesteśmy tak postrzegani? Z powodu 3 narcyzow? Pytam się o dorobek udokumentowany na rzecz SP EmCom oraz Społeczeństwa. I dlatego proszę by MASR pokazał jak wiele zrobił ile to rzeczy fizycznie sprzętowo zrobilndla lacznosci kryzysowej w Polsce.
    Nie tylko zadaje pytanie MASR, zadaje również to pytanie innym co zrobiliście na rzecz społeczeństwa hamsow i SP EmCom?
    Proszę poczytać na FB w komentarzach stron tam poświęconych krotkofalarskim zagadnieniom co rusz tam piszą o hermetyzaji SP EmCom, tylko niektóre narcyzy nie chcą przyjąć tego do siebie i wyjść do innych z głową opuszczona jak równy z równym.

Ile zrobiliśmy jako MASR czyli w sumie jako jedna z sieci należąca do SP EmCom ?? Hmm Troszkę zastanawiam się bo to przy niedzieli wygląda jak spowiedź z tego wszystkiego co było. Wiesz na mapie moich aktywności w sieci MASR jest około 30 wydarzeń z zeszłego roku związanych zarówno z budowaniem urządzeń, prowadzeniu szkoleń zarówno dla członków SP EmCom jak i braci radiowej i dzieci-młodzieży jak i uczestnictwie w ćwiczeniach i projektach nad którymi MASR pracuje. Bez sensowne jest przepisywanie tutaj działań gdyż wiem, że staramy się wszystkie starannie opisywać a jeśli nawet nie my to pisze o tym prasa branżowa czy inna (nawet zagraniczna) . Co do dokumentowania jest to udokumentowane- w poprzednich swoich wpisach wielokrotnie powołujesz się na swoje oczytanie wiec jak mogę się domyślać ze stronami poszczególnych sieci należących do SP EmCom jesteś również zapoznany. Pytasz się co sprzętowo zrobiliśmy. Jak zapewne wiesz inwestycje które są czynione w poszczególnych sieciach to inwestycje dzielące się na prywatne - wydaje mi się, że to około 95% i inwestycje czynione z pieniędzy PZK 5%. Dlatego pytanie się o to ile Ja wydałem na te cele jest niegrzeczny. Jeśli będziesz upierał się to oczywiście mogę napisać ale obawiam się, że rozmowa o pieniądzach jest miałka.
Bardzo często Ja jak i koledzy z którymi współpracuje inwestujemy pieniądze w przemienniki, urządzenia które z punktu widzenia naszego prywatnego są nam nie potrzebne ale z punktu widzenia naszej grupy kupujemy. System solarny czy agregat jest mi prywatnie totalnie nie potrzebny ale posiadam pełen zestaw właśnie jako element potrzebny przy pracy Portable MASR.
Na szczęście nie posiadam FB nie jest to dla mnie również miejsce opiniotwórcze tak jak i to w którym obecnie piszę. Co jest złego w hermetyzacji jakiejkolwiek branży. - zastanów się gdyby wszyscy nagle zaczęli pracować w twoim zawodzie i byli by w tym beznadziejni - był byś za wprowadzeniem norm aby tylko osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, sprzętem i wiedzą byli na twoim stanowisku? Tak buntowali się profesjonalni taksówkarze, fizjoterapeuci i inne grupy zawodowe bądź społeczne. Przypominam ci jednocześnie, że to co tu piszesz i narcyzm to jest twoja opinia którą jako czytacz szanuje ale totalnie nie rozumiem dlaczego dziwisz się, ze inni nie postrzegają tego podobnie jak ty. Bardzo zgadzam się z wypowiedziami innych kolegów - wiele piszesz o tym co to gdzieś jest napisane ale nie jesteś w stanie nigdzie tego podać w takim wypadku twoja wiarygodność bardzo spada i wygląda na szczekanie dla szczekania.
Inną sprawą jest to, że najpierw próbowałeś tą burzę rozprzestrzeniać na komunikatorze wewnątrz sieci. kiedy nie spotkałeś sie ze zrozumieniem społeczności to wywlokłeś pranie na ulicę i pierzesz publicznie - Jest to zachowanie nie właściwe z punktu widzenie przysłowia, We własne gniazdo się nie ........."

Dziękuję za poświęcony czas

Bolesław SQ5PE - MASR