Quiz antenowy z biblioteki krótkofalowca: "Anteny KF" SP9HWN
    Kejs pisze:

SP3UQE pisze:

Keys, błagam, nie usiłuj zabłysnąć. Tak się składa że trochę ogarniam liczby zespolone., nawet takie Z=|Z|*e^j Phi

Nie mam zamiaru błyszczeć ale proponuję Teorię Obwodów i Sygnałów a w szczególności warunek dopasowania mocy a nie szukania wyjaśnienia w superpozycji fal, która może wytłumaczyć np. podwojenie napięcia na wyjściu nadajnika a nie tłumaczy zjawiska odbicia.

Szanowny kolego mam wrażenie że kolega wszystkich traktuje jak belfer studentów a tu jest masa luda ,którzy nie bardzo wiedzą jak zadać w tym temacie pytanie a co dopiero ogarnąć temat fal radiowych . Do tych ludzi trzeba pisać w prostym języku na poziomie szkoły średniej a nie wywalać jeden drugiemu ile to ja wiem.Mam już trochę lat i wciąż mnie zaskakują tacy ludzie wywyższający się ,nie wiem po co to robią to jest amatorstwo i to rozumiał p.śp Zdzisław Bieńkowski SP6LB pisząc nie jak inżynier a znający temat w prosty sposób mimo że w swoich publikacjach podawał wzory dla tych co to ogarniają.Mnie już nie zabłyśniesz bo takich jak ty nazywam tak po ludzku cwaniakami,powodzenia w dalszej edukacji nad sobą.