Koronawirusy, podstawowe informacje i zasady.
    Kejs pisze:

sp9nrb pisze:

P.S. jeszcze jest domestos - główny składnik podchloryn wapnia. Używany do dezynfekcji latryn, podłóg i ciał w zbiorowych mogiłach.

...i wodociągów(kiedyś wody - chlorowanie) po pladze bakterii kałowych więc chyba raczej nie na wirusy. ,)

Jeden najbardziej skuteczny praktycznie na wszystko środek i bardzo tani. Podobną skuteczność ma ozon ale jest trudniejszy w użyciu. Tylko w przypadku chloru konieczne jest przestrzeganie przepisów BHP (co najmniej dwustopniowa filtracja). Ale UE tak zdziecinniała, że wiele bezpiecznych środków naszego dzieciństwa uznano za bardzo niebezpieczne. Na marginesie jest jeszcze Vanisz. Ale tam dla odmiany jest nadtlenek wodoru (woda utleniona). Dodatkowo należy wspomnieć o temperaturze. Żadnych bebłań w temperaturze 40stC. Minimalna to 60 stopni z dobrymi proszkami a przy ich braku to gotowanie (technologie używane na wojnach przy totalnym braku zaopatrzenie)

Kiedyś ludzie też sobie musieli radzić przy brakach zaopatrzeniowych.

Dowódcami, kierownikami czasu kryzysu zostają ludzie którzy w trudnych sytuacjach nie robią w gacie a zaczynają działać. (a później w drodze po medale i zaszczyty w czasie gdy będą zamęczeni spali zadepczą i politycy i polityczni).

JAK

W uzupełnieniu jest jeszcze Bielinka ale wiele pralek jak i ubrań może jej nie wytrzymać.