„90 lat PZK i 95 lat IARU”
Dyplom
Tylko że każda krytyka musi mieć sens.
Jasne że dyplom mógłby być lepszy, tylko ze lepsze jest wrogiem dobrego. Niech kolega SP9JPA zrobi swoją akcję dyplomową i pokaże PZK jak to się robi.
Po kolei:
1. POLISH AMATEUR RADIO UNION AWARD informuje kto jest wydawca dyplomu, jego okoliczność wynika z logo (wcale nie małe) i z opisu na dole.
2. Nr QSOs - niezręczne, ale wiadomo o co chodzi
3. Designed by... w 100% poprawne
4. Secretary of PZK, President of PZK, ale Award Manager. vs. PZK Secretary, PZK President, Award Manager. Czy piszemy Poland President? jeśli już to Poland's President, lub Polish President. President of Poland brzmi najgodniej, tak samo jak President of PZK
5. This is to certify that: dwukropek jakie to ma znaczenie? kwestia gustu
6. SP9JPA Henryk Zwolski vs Henryk Zwolski SP9JPA - dla mnie krótkofalowca znak jest ważniejszy i słusznie jest pierwszy.
7. W języku polskim nie występuje przedimek określony i nieokreślony i Polacy na ogół nie rozumieją kiedy go używać. Ale Anglicy chyba tak. Sprawa the to kompromitacja SP9JPA a nie PZK. Jeśli Anglicy piszą the RSGB to chyba wiedza co robią. A tak naprawdę bez the też jest dopuszczalne.
8. data dzień/miesiąc/rok jesy właśnie europejska!
9. Rok jubileuszowy dla IARU się dopiero zaczął, z pewnością inne kraje też będa świętować. My jesteśmy po prostu pierwsi.
Dla mnie wpis kolegi SP9JPA to przykład generowania "czarnego PR" w stosunku do PZK. Mogę tylko podejrzewać dla czego kilku kolegów to robi.
PS. Odnośnie tematu wpisu to polecam https://hf5l.pl/90-rocznica-powstania-pzk/


  PRZEJDŹ NA FORUM