Ręczniak standard C528
Zastanawiam się dlaczego jak podłączę wtyczkę do gniazda zasilacza w ręczniaku
to znika mi z wyświetlacza wszystko,muszę samo gniazdo sprawdzić co tam jest nie tak,on ma w środku minus na zewnątrz plus w gnieździe

Tak się będzie działo jeżeli wkładasz wtyczkę, a nie podajesz zasilania zewnętrznego. Działa to na podobnej zasadzie jak gniazdko słuchawkowe. Dopóki nie włożysz wtyczki, to słychać dźwięk w głośniku, jak włożysz wtyczkę, to odpinasz głośnik. W Twoim przypadku, po włożeniu wtyczki odpinasz (elektrycznie) akumulatory (dokładnie plus). Dzięki temu zasilasz radio, i nie ładujesz akumulatorów ze zwykłego zasilacza, który docelowo uszkodziłby je. Plus ma być na masie gniazda, bo odcina plus akumulatora !!!

Jeżeli natomiast masz za wtyczce zasilanie i wyłącza się radio, to prawdopodobnie:
1) na wtyczce nie masz napięcia
2) masz odwrotną polaryzację (oj nie dobrze)
3) uszkodzone jest gniazdo