ARRL Handbook 2020
pochwale sie
    sybir pisze:

Biblioteczka krótkofalowca jest nieocenionym zbiorem wiedzy. Brak mi jednak takiego compendium wiadomości, przygotowującego do egzaminu.
    Ktoś mógłby powiedzieć, że egzamin jest w zasadzie prosty i będzie miał rację. Każdy, kto miał w szkole średniej fizykę ma podstawy do zdania egzaminu. Myśle jednak o dzieciakach jak mój syn (14 lat) taka publikacja to dla nich byłaby wspaniała sprawa. Nawet gdyby nie miała aż tak dużego zakresu jak książka ARRL.

W formie książkowej takie coś nie powstało, natomiast działa www egzaminkf.pl
Dlaczego PZK takich rzeczy nie wydaje? Bo nie potrafi (władze oraz członkowie) określić własnych potrzeb oraz skonsumować pojawiających się inicjatyw. System do elektronicznej nauki wraz z wkładem, to znaczy treścią, powstał i został przetestowany. Niestety nikt w PZK nie potrafił odpowiedzieć na pytanie o zasady funkcjonowania takiej treści. I temat sobie umarł jak wiele innych. To i tak lepszy finał niż logsp. Właśnie takiego finału, antycypując trzy - cztery lata temu, chciałem uniknąć.

Handbook ma wieloletnią tradycję i markę jak wspomniał Mac. Trzeba też pamiętać o rynku. W stanach rocznie wydawanych jest tyle nowych pozwoleń, ile w SP jest wszystkich do kupy. Poza tym język wydania, który czyni publikację dostępną dla ludzi na całym świecie. I, last but not least, kultura dzielenia się wiedzą i społecznego działania jest tam zupełnie inna niż u nas.