ARRL Handbook 2020
pochwale sie
    AdamKNOBZ pisze:

To fakt, że większość "całościowych" publikacji na naszym runku jest dość "leciwych", ale Bilbioteczka krótkofalowca dostępna na stronie Świeta Radio ma wiele ciekawych publikacji, także współczesnych, np. dotyczących systemów cyfrowych.

W USA rynek jest większy to i lepsze rzeczy powstają. Takie coś wymaga zgodnej współpracy środowiska i "wielu umysłów" lol

Biblioteczka krótkofalowca jest nieocenionym zbiorem wiedzy. Brak mi jednak takiego compendium wiadomości, przygotowującego do egzaminu.
Ktoś mógłby powiedzieć, że egzamin jest w zasadzie prosty i będzie miał rację. Każdy, kto miał w szkole średniej fizykę ma podstawy do zdania egzaminu. Myśle jednak o dzieciakach jak mój syn (14 lat) taka publikacja to dla nich byłaby wspaniała sprawa. Nawet gdyby nie miała aż tak dużego zakresu jak książka ARRL.